Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Král pedofilů zemřel ve vězení: Petr Dostál zneužil 11 dívek, chtěl podstoupit kastraci

Král pedofilů zemřel ve vězení: Petr Dostál zneužil 11 dívek, chtěl podstoupit kastraci
Zdroj: Seznam Zprávy
pedofil
Učitel tance a král pedofilů, který byl uvězněn za zneužívání malých holčiček, zemřel. Událost se stala na jaře v mírovské věznici, kde si Petr Dostál odpykával svůj devítiletý trest. Příčina smrti se momentálně prověřuje.

Pedofil zemřel podle informací ČTK v dubnu letošního roku. Kromě odnětí svobody na dobu devíti let ve věznici s nejvyšší ostrahou měl Petr Dostál podstoupit také ústavní sexuologickou léčbu. Po dobu deseti let měl rovněž zakázáno pracovat s dětmi.

Zesnulý kriminálník zneužil v letech 2015 a 2016 deset malých holčiček v sedmi pražských školkách. Na letním soustředění u Strakonic pak zneužil jedenáctou dívku. Před skrytou kamerou je líbal, hladil, dotýkal se jich na stehnech, zadku a tiskl na ně svůj penis. U některých z nich dokonce prováděl orální sex a jednu z nich zneužíval pravidelně po dobu dvou let. Dívce bylo pouhých šest let let.

Matka o všem věděla

Matka dlouhodobě zneužívané dívky údajně o vztahu mezi Dostálem a svou dcerou věděla. „Spokojila se s jeho ujištěními, že její dceru miluje a že je to jeho životní láska. Akceptovala, že její dítě má od svých šesti let životního partnera,“ uvedla dříve soudkyně. Přesto nebyla potrestána a nyní je na svobodě. Soudy jí v lednu sice uložily 4,5 roku vězení, výkon trestu ale Nejvyšší soud odložil.

U soudu litoval

Dostál přezdívaný Plyšáček se u soudu k většině věcí doznal. „Zvažoval jsem několikrát okamžitou chirurgickou kastraci, já to myslel vážně. Potřebuji léčit co nejdřív, ale hlavně moje suicidální tendence. Mám pocity sebenenávisti. Chci vyvodit osobní zodpovědnost jako samuraj,“ prohlásil u soudu.

Jeho sebelítost ale poškozené dívce nijak nepomohla, podle znalců má narušený morální, emoční a sexuální vývoj. Nevyloučili také, že v budoucnu může dívka trpět posttraumatickou stresovou poruchou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy