Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Král Karel III. a jeho úchylky i posedlosti: Miluje veverky, jeho ženským idolem je Streisand

Král Karel III.: Úchylky a posedlosti nového krále
Zdroj: profimedia, pixabay, koláž eXtra
+ Dalších 5 fotografií
Úchylky

Charles (73) se stal novým králem Spojeného království a dalších čtrnácti nezávislých států sdružených ve společenství Commonwealth realm poté, co zemřela jeho matka, královna Alžběta II. (†97). Po její smrti si osvojil jméno král Karel III. Jak informoval tištěný deník Sunday Mirror, nový král má plno zvláštních posedlostí, které mohou působit zvláštně. Některé jsou u něj již obecně známé, ale další vyšly na povrch teprve nedávno!

Britská královna Alžběta II. zemřela 8. září ve věku 97 let. Jejím nástupcem se stal její syn, nově nazývaný jako král Karel III. Při té příležitosti se rozhodl tištěný deník Sunday Mirror zveřejnit seznam nejzvláštnějších úchylek a posedlostí nového krále. A že jich rozhodně není málo!

Vysněné auto a oblíbená pizza

Jeho milované auto je Aston Martin DB6 Volante. Vůz dostal podle webu Auto v roce 1969 jako dárek od své matky k 21. narozeninám. Údajně by se přitom mělo jednat o jeden z pouhých 29 vyrobených modelů DB6 Volante v silnější verzi Vantage.

Jeho oblíbená pizza je Margherita. Když v listopadu 2019 navštívil Skotsko, kuchař Erminio Di Meo pro něj vytvořil právě tuto pizzu. „Chtěl jsem mu dát pizzu, protože je nedílnou součástí naší země. Byl zvědavý, usmál se a řekl: To je Margherita! Mám za to, že následně řekl, že je jeho oblíbená,“ prozradil podle již zmíněného webu Di Meo.

Jeho oblíbená indická restaurace se jmenuje Brilliant Restaurant a nachází se v Southall v hrabství Middlesex. Restauraci dokonce ocenil britský šéfkuchař Gordon Ramsay.

Oblíbil si Barbru Streisand

Jeho oblíbená celebrita je zpěvačka Barbra Streisand. Podle Mirror se o jeho zalíbení v této americké zpěvačce šušká již nějakou dobu. Spisovatel Christopher Andersen řekl, že Charles jednou Barbru popsal jako svůj "jediný ženský idol.“

Karel má také zvláštní obsesi s veverkami. Před lety dokonce založil nadaci Red Squirrel Survival Trust, která má chránit veverky ve Spojeném království. „Moje velká ambice je mít jednu doma. Sedět na snídani u stolu a na mém rameni by byla...,“ prozradil jednou své tajné přání král podle Sunday Mirror.

Oblíbený drink krále Karla III. je sklenka whiskey, konkrétně Laphroaig, která se už po dvě stě let vyrábí na ostrově Islay.

Král miluje jazz

Jednou z Karlových nejoblíbenějších hudebních kapel je The Three Degrees (americká ženská vokální skupina založená kolem roku 1963 ve Philadelphii v Pensylvánii, pozn. red.). Skupina zpívala svůj hit „Giving Up, Giving In“ na Karlových třicátých narozeninách. „Kdysi dávno mi dodávala neodolatelnou touhu vstát a tančit,“ popsal již několikrát zmíněnému webu.

Kromě oblíbené kapely také kdysi prozradil, že má rád jazz. Konkrétně hlavně píseň Lulu’s Back In Town, která mu připomíná jeho babičku.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy