Dvojité ano zaznělo z úst obou snoubenců v obřadní síni vlašimského zámku krátce po půl dvanácté. Po stovkách hvězdných jízd a tisícovkách mistrovských triků tak předvedl včera nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol řečený Mouka svůj doslova životní skok, u kterého došlo i na nějaký ten marketing.

Jak jinak si vysvětlit, že slavnostní svatební tabuli včetně menu pro novomanžele i hosty chystal známý televizní šéf a česká kuchařská dvojka Zdeněk Pohlreich (58) a valná část posvatebního programu se odehrávala u zoufalého farmáře Miloše Zapletala, který má krásnou farmu, na kterou neustále zve celebrity a s nimi média, ale pořád to jaksi není ono.

Třicetiletý freestyle ženich se se svou ženou seznámil už před čtrnácti lety, v době svých divokých let v pražských Karlových lázních. Od té doby se Lenka stala jeho životní partnerkou a nyní už i manželkou. K nejrůznějším mistrovským titulům přibyly do rodiny postupně dvě děti. Pětiletý syn Joshua a dvouletá dcerka Lilien.

Čerství manželé nejspíš nevěří na pověry, když si svůj důležitý životní krok naplánovali na květen, kdy se lidé do svateb nehrnou, a ještě si k němu nechali zahrát nejznámější skladbu z filmu Titanic. Hned po obřadu vyjeli novomanželé kočárem na okružní jízdu historickou Vlašimí se zastávkou na hřbitově, což je taky přísné.

Tak hodně štěstí, Libore, ve vzduchu i v manželství.