Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Král diskoték Michal David slaví 58 let: Jak se populární hitmaker od dob největší slávy změnil?

Zpěvák a skladatel Michal David dnes sfoukne již 58 svíček.
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Další 3 fotografie
Zpěvák Michal David, který dnes slaví osmapadesáté narozeniny, patří mezi ty zpěváky, kteří ze svých velkých úspěchů z dřívějška těží až dodnes. Ačkoliv mnozí hudební kritikové nad jeho skladbami kroutí hlavou, většina jeho písní zlidověla a stala se velmi populárními. Jak šel čas s mužem, který se na špici populární scény drží několik desítek let?

Michal David (58), vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil v Praze, kde studoval na hudební konzervatoři. Svou kariéru začínal ve skupině Kroky Františka Janečka jako zpěvák a klávesista.

Velký úspěch zaznamenal na hudebním festivalu Intertalent, kde zvítězil s hitem Nenapovídej a stal se idolem. V devadesátých letech byl vnímám poměrně negativně, a to kvůli písni Poupata, která se stala ústřední hymnou Spartakiády. Stáhl se tedy do ústraní a skládal hudbu pro další umělce.

V roce 1998 složil pro hokejisty v Naganu hit s názvem Správnej tým, díky němuž se opět ocitl na výsluní. Další úspěch jej čekal v době, kdy pro Helenu Vondráčkovou (71) složil píseň Dlouhá noc. V současné době se věnuje tvorbě muzikálů a koncertuje.

Co se týká jeho soukromého života, potkala jej velmi smutná událost. V roce 2000 mu zemřela mladší dcera Michaela na leukémii. Sám uvedl, že bolest ze ztráty dcery v něm zůstane navždycky. Zpěvák se navíc se svou manželkou částečně staral o vnuka Sebastiana, kterého před osmi lety přivedla na svět jeho dcera Klára. Důvodem, proč se o něj starali v Česku, bylo prý dceřino studium v New Yorku.

Mohlo by vás zajímat

Další články