Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Král českých mafiánů Radovan Krejčíř žil v luxusu: Podzemní lázně a akvárium se žralokem

Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
velká galerie
Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř (51) si v současné době odpykává pětatřicetiletý trest v Jihoafrické republice za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami. Česká republika zprvu žádala o vydání Krejčíře, nyní je ale toho názoru, že by bylo pro všechny jistě lepší, aby si Krejčíře v Africe nechali. Zatímco Krejčíř navíc čelí podezření z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta, tak jeho půlmiliardová vila vyhořela loni v létě a nyní je prakticky neobyvatelná.

Radovan Krejčíř uprchl během domovní prohlídky v jeho honosné vile v roce 2005. Dva roky se schovával na Seychelách a následně se přesunul do Jihoafrické republiky, kde byl v roce 2016 odsouzen na 35 let vězení.

Jeden z nejobávanějších českých mafiánů si moc dobře uvědomuje, že v České republice by na tom byl daleko lépe. Zatímco v JAR by se dostal na svobodu minimálně za 31 let, tak v roce 2012 mu potvrdil vrchní soud v Praze souhrnný verdikt 11 let.

Česko nejdříve o vydání Krejčíře usilovalo, nyní však své stanovisko přehodnotilo. „Já bych návrat pana Krejčíře do České republiky pokládal za velké bezpečnostní riziko. Pokud něco spáchal v Jižní Africe, tak by ten trest měl také v Jižní Africe odsedět,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček před časem ČT24.

Radovan Krejčíř si prozatím odpykává trest v JAR a jeho honosná vila za půl miliardy, o kterou rodina přišla, chátrá. Loni v létě vyhořela a exekutoři byli nuceni snížit vyvolávací cenu 48,6 milionu korun na 28 milionů. Přesto o ni nikdo nejeví zájem.

Minule jsme vás informovali o tom, jak vypadá okolí vyhořelé vily Radovana Krejčíře ZDE Nyní se redakci eXtra.cz podařilo získat unikátní snímky z interiéru domu. Velké škody na majetku napáchal požár, o kterém si mnozí myslí, že byl založený úmyslně.

Přesto jde z fotek vyčíst, že vila se pyšnila vybavením za miliony korun. Nechybí mohutné mramorové sloupy, výtah ze zlata, tajný sejf, podzemní bazén, lázně nebo legendární akvárium, kde měl Radovan Krejčíř žraloka.

Související články

Další články