Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Krakonoš odhalí svá tajemství: Herečka se pro roli musela naučit běhat po horách v dobových lodičkách

Vánoční pohádka Krakonošovo tajemství: Leona Skleničková mluví o natáčení
Zdroj: Se souhlasem České televize
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
POHÁDKA

O Leoně Skleničkové (23) se dlouho spekulovalo jako o možné Anče v nové vánoční pohádce Krakonošovo tajemství. Ta ovšem bude mít s původním pohádkovým seriálem nakonec společnou pouze postavu Krakonoše v podání Davida Švehlíka (50) a herečka si zahraje "oběť dopravní nehody". Jak se jí role hrála, popsala v tiskové zprávě ČT, kterou máme k dipozici.

Nová vánoční pohádka České televize Krakonošovo tajemství nás zavede na zámek Hůrka do podhůří Krkonoš, kde budeme sledovat osudy jeho nového majitele Štěpána s komtesou Blankou a jeho bratrem Adamem. Cestou jejich kočár srazí krásnou dívku Lidušku. Tu hraje herečka Leona Skleničková. Jak se jí role líbila?

Herci se "učili" atmosféru Krkonoš

"Baví mě, že je to někdo, kdo následuje své srdce, a když se pro něco rozhodne, nebojí se si za tím jít. Miluje přírodu a dává jí spoustu lásky, kterou by ale ráda dala i někomu konkrétnímu. Myslím, že vidí lidem pod slupku, protože v nich dokáže najít to dobré," uvádí v rozhovoru pro ČT.

Pohádka je zasazena do podhůří Krkonoš a dýchá z ní atmosféra toho místa. Režisér Peter Bebjak (52) sám ji považuje spíše za dobový příběh o lidech z hor. Pro své role se tak herci museli především naučit mít vztah k přírodě a pochopit záměry svých postav. To Leona Skleničková potvrzuje: "Pro roli Lidušky bylo hlavní prozkoumat to, odkud pochází, jaký má vztah k přírodě a po čem touží. Takže to byly hlavně vnitřní procesy."

Ale co na ní bylo stejně nejtěžší? "Asi běhat po horách v dobových botách na podpatku," směje se herečka.

Problémy s anorexií

Naposledy se nám Leona Skleničková ukázala v dramatu Stínohra, kde hraje spolu s hercem Hynkem Čermákem. Její postava se zde věnuje boxu, čímž se vyrovnává s absencí rodiny. Tento sport si ji získal i v osobním životě. "Měla jsem to štěstí, že jsem se v rámci příprav filmu dostala ke skvělému trenérovi Petru Tahalovi, mistru světa v kickboxu. Po skončení natáčení jsem k němu dál docházela, ale už ne na klasický box, ale na kickbox, který využívá nejen údery rukou, ale i kopy nohama. Při kickboxu si člověk připadá jako ještě větší ninja a během tréninku ze sebe vydá všechnu energii," uvedla v rozhovoru pro Novinky.

Její reálný život také nebyla procházka růžovým sadem. Už od základní školy bojovala s anorexií. „Anorexie u mě začala zhruba ve dvanácti letech. Chtěla jsem být dokonalá a nejoblíbenější. Zhruba v šestnácti, sedmnácti jsem byla dost kostřička, ale nikdy jsem nedošla na to fyzické dno. Ale samozřejmě problémy s tím spojené jsem měla,“ vyjádřila se pro Aha!. S poruchou příjmu potravy bojovala i postava studentky, kterou ztvárnila v seriálu Pan profesor.

Společné jen jméno Krakonoš

V chystané pohádce ji snad již konečně popřeje štěstí. Název by napovídal, že nás čeká opětovné setkání s Anče, Kubou a hajným. S původním oblíbeným seriálem Krkonošské pohádky má nový film společné jen jméno Krakonoš.

"Musím říct, že o žádné z rolí jsem neměla jednoznačnou představu, pouze o jediné, a tou je právě Krakonoš. Pro mě jeho nejlepším představitelem byl David Švehlík," uvedla kreativní producentka ČT Barbara Johnsová v rozhovoru pro Deník.

David Švehlík nabídku přijal s velkým nadšením. „Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení. Pro mne je poctou zahrát si v pohádce. Obzvláště pak, když je jako tato dobře napsaná, má dobré obsazení a výborného režiséra. Jsem velký milovník Krkonoš, takže tím větší mám z role radost,“ říká o své postavě pro ČT.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy