Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Krajina ve stínu: Černobílé drama o lidských slabostech i krvavě rudém násilí války

Krajina ve stínu: Černobílé drama o lidských slabostech i krvavě rudém násilí války
Zdroj: YouTube
+ Dalších 6 fotografií
trailer
Už 10. září dorazí do českých kin snímek Krajina ve stínu režírovaný držitelem několika Českých lvů Bohdanem Slámou. Historické drama vypráví příběh o soužití Čechů a Němců za druhé světové války a těsně po jejím skončení. Film je inspirován skutečnými událostmi, které se odehrály v pohraniční oblasti Vitorazska.

Hrdinové filmu Krajina ve stínu, který půjde do kin už letos v září, čelí nacismu i komunismu v období krvavého konce 2. světové války a po jejím skončení. Snímek natočil renomovaný režisér a držitel několika ocenění Bohdan Sláma

„Náš příběh je o konfliktu našich německých spoluobčanů po válce s Čechy, kteří zase většinou ve válce kolaborovali s německým režimem a o to větší potřebu pak měli se mstít. Takže je to o malých lidech, z nichž málokdo dokáže být hrdinou,“ popsal Sláma příběh.

Obyvatelé Vitorazska byli obětmi boje dvou států s odlišnými režimy o území, na kterém žili. Snímek byl především kvůli autenticitě natočen černobíle. „Přišlo mi, že musíme v divákovi co nejvíce vyvolat autentický pocit z tehdejšího života, a černobílá mi nejvíce sedí k chápání oné doby. Barevnost by mě rušila. Název Krajina ve stínu mi navíc evokoval, že se lidé pohybují na hranici světla a tmy,“ řekl režisér.

Obsazení

Diváci se mohou těšit na skvělé herce. Ve filmu Krajina ve stínu hrají Pavel Nový, Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Barbora Poláková, Csongor Kassai, Petra Špalková, Zuzana Kronerová, Cyril Drozda, Marek Taclík a další.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy