Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Krainovou přemohly emoce: Rozbrečela se kvůli dětem!

Krainovou přemohly emoce: Rozbrečela se kvůli dětem!
Zdroj: archiv Simona Krainová
+ Další 2 fotografie
Simona Krainová
Pro každého racionálně uvažujícího člověka je trpící dítě silný emotivní zážitek. Pro ženy, které samy mají děti, však ještě o něco více. Není se tedy čemu divit, že Simona Krainové svým emocím podlehla, když jí manžel Karel ukázal něco, o čem dosud netušila. Začala pak okamžitě jedna a stala se patronkou jednoho z projektů WOMEN FOR WOMEN.

Když Karel Vágner ukázal manželce Simoně Krainové spot projektu Obědy pro děti, neubránila se pláči. „Nemohla jsem spát, stále jsem na to myslela. Bylo to opravdu velmi emotivní, jako máma dvou dětí prostě tyto věci vnímám jinak. Mnohem osobněji,“ svěřila se topmodelka. Velmi ráda tak přijala nabídku, aby se v rámci obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, kterou před osmi lety založili manželé Ivana a Pavel Tykačovi, stala patronkou zmíněného projektu.

Ten ukazuje i na důležitý aspekt sociální exkomunikace dítěte během společných aktivit. Jeho cílem je oslovit širší veřejnost a odbourat mýty spojené s touto problematikou, aby mohla být konkrétní pomoc adresována více dětem po celé republice. Tento školní rok díky projektu Obědy pro děti obědvá již 7000 dětí a čísla každý den rostou. Jako matka dvou malých dětí má Simona k aktuální situaci v ČR, kde každé desáté dítě trpí nucenou absencí školního oběda, velmi osobní vztah. „Udělám maximum, aby se o možnosti přihlásit se do Obědů pro děti dozvědělo co nejvíce potřebných, a že ostatní lidé mi s tím pomůžou.“

Dalšími novými ambasadory WOMEN FOR WOMEN jsou Lucie Bílá a Libor Bouček. Před osmi lety byla na začátku všeho myšlenka pomáhat matkám v nouzi a jejich dětem. „Dnes tedy mohu říci, že nepomáháme jen ženám s dětmi, ale také samoživitelům, rodičům a podporujeme rodiny všeho druhu. Vnímáme kolik lidí dnes potřebuje pomoci, s čím se potýkají, kde jsou bariéry a snažíme se nalézt funkční a efektivní řešení,“ usmívá se Ivana Tykačová. Jí i jejímu manželovi za tuto pomoc patří obrovský dík I obdiv.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy