Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Kradete našeho souseda! Lidé v Německu se postavili za migranta, který měl být vyhoštěn

Zdroj: twitter - Marko Böhme
+ Další fotografie
protest
V německém Lipsku v noci na středu probíhala demonstrace. Lidé tam protestovali proti plánu německých úřadů vyhostit ze země syrského migranta. Poklidná demonstrace se později proměnila v násilné rvačky, při kterých bylo zraněno několik lidí.

Během noci na středu stovky lidí protestovalo v německém Lipsku. Chtěli zabránit vyhoštění jejich kamaráda migranta. Muž byl odveden a připraven na vyhoštění ze země v úterý večer, čemuž fyzicky bránilo zhruba 30 lidí. Informaci přinesla agentura DPA.

Po pár hodinách se menší protest proměnil v nekontrolova­telnou demonstraci. „Jsme tady, jsme hlasití, protože nám kradete souseda,“ ozývalo se v ulicích. Zúčastněných bylo kolem 500 osob.

Oficiální ukončení policií přišlo po jedné hodině ranní. Nicméně účastníkům demonstrace se to nelíbilo a po policistech začali házet láhve od piva ale i kamení.

Policie neměla na výběr a musela použít slzný plyn. Situace byla natolik vážná, že několik lidí bylo během akce zraněno. Nebyly uveřejněny přesné informace o počtu raněných ani to, kde se vyhoštěný právě nachází. Policie ale potvrdila, že Syřan se v místě, kde probíhal protest, už nenachází.

Mohlo by vás zajímat

Další články