Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Krach TV Šlágr?! Král dechovek v ní utopil desítky milionů, u diváků žebrá o záchranu!

Karel Peterka
Zdroj: reprofoto Youtube
+ Dalších 7 fotografií
Muž, který v teleshoppingu vydělal stovky milionů a hodně mu k tomu pomohl třeba i dechovkový zlatý důl Eva a Vašek, stojí těsně před krachem. Karel Peterka, hudebník a majitel hudební televize Šlágr, přiznal, že absolutně nezvládá financovat stanici, která hraje písničky oblíbené dříve narozenými. Krach rozhodně nepatří mezi nereálné konce jeho podnikání.

Karel Peterka (67), o němž jsme nedávno psali v souvislosti s jeho rozvodem (podle jeho exmanželky to mělo být kvůli jeho nové přítelkyni Máře, zpěvačce Šlágru), před diváky své televize vybalil karty na stůl. Dal jasně najevo, že neví, jestli stanice přežije.

„Měli jsme předtím úspěšný teleshopping. Dělali jsme obrat kolem 150 milionů za rok. Zisky byly i třicet milionů ročně. S čistým svědomím mohu říct, že jsem to utopil v této myšlence a tomto světě (Šlágru – pozn. red.). Každý den, co může Šlágr vysílat, je pro mě požehnáním. Splnil jsem si sen. Aby pokračoval, je třeba, abyste do toho šli s námi. A to objednávkami. Nebo je čistější řešení. Sledují nás tři miliony lidí v Česku a na Slovensku. Kdybyste byli členy Šlágr klubu, nemusejí být reklamy. Dívá se vás hodně. Pokud nám opravdu chcete pomoci, aby Šlágr dál byl, je to ta nejjednodušší věc. A je to jediná cesta. Záleží jenom na vás,“ postavil Peterka diváky před hotovou věc: pokud u něj nebudou utrácet, jejich oblíbený kanál skončí.

Obrovské finanční ztráty

Jeho dcera pak vypočítala, že měsíční provoz stanice stojí osm milionů korun, loni ale stanice prodělala dvanáct milionů. Nevydělá si na sebe a Peterka sám už prý nemá kde brát.

Ten si také postěžoval, že jako majitel televize s podobnou sledovaností by neměl být v dluzích a spíš by měl mít dostatek peněz na rozvoj. „Mohli bychom za to něco vytvářet. A my se tady zabíjíme, protože nám není přáno,“ řekl na kameru Karel Peterka.

Mohou však opravdu diváci za to, že se mu nedaří?

Neumí prý podnikat

„Karel brečí od doby, co televizi spustil, což je skoro sedm let. On není zlý člověk, ale je absolutní bohém, v ničem nemá přehled a o podnikání absolutně nic neví. Normální obchodník by si na začátku udělal podnikatelský plán a pokud by se televize třeba do pěti let nedostala do černých čísel, nemilosrdně by ji zařízl. Karel bohužel ne. Ten se v tom jenom dál plácá,“ tvrdí Peterkův dlouholetý spolupracovník.

A další člověk z jeho blízkého okruhu přidává: „Jen poplatky za vysílání má asi třikrát větší, než by mohl mít. Udělal chybu při registraci. A takhle je to v jeho firmě se vším. Někteří zaměstnanci už ho dokonce i vytunelovali. Místo toho, aby je vyhodil, říkal, že jako věřící jim musí dát šanci, takže je znovu zaměstnal. Postěžuje si pak vždycky jenom divákům ve svém pořadu, jako by doufal, že ho spasí. Ale jsou to důchodci, nemají peněz nazbyt. Karel se bohužel už asi nezmění, takže to nejspíš vůbec nedopadne dobře,“ myslí si další z velmi důvěryhodných zdrojů.

Samotného Karla Peterku se nám do uzávěrky článku přes veškerou snahu kontaktovat nepodařilo. Nebral telefon ani neodpovídal na zprávy. Později se přece jen ozval, jeho vyjádření přineseme v nejbližší době.

Související články

Další články