Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Krach Bohemia Energy: Jiří Písařík v slzách promluvil o konci firmy

Majitel Bohemia Energy Jiří Písařík.
Zdroj: Profimedia
Tisková konference

Dnes dopoledne proběhla tisková konference společnosti Bohemia Energy, kde majitel Jiří Písařík i obchodní ředitel Libor Holub vysvětlili, proč musela firma s okamžitou platností ukončit činnost. Firmu, která byla největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku, využívalo asi 900 tisíc domácností, kteří si nyní musejí hledat jiné dodavatele.

Společnost Bohemia Energy zveřejnila rozhodnutí ukončit svou podnikatelskou činnost a také dodávky elektřiny a plynu 13. října. Důvodem byl extrémní nárůst cen energií v České republice na velkoobcodních trzích. Domácnosti, které těchto služeb využívaly, musely začít hledat nové dodavatele.

Společnost Bohemia Energy dnes uspořádala tiskovou konferenci, na níž vysvětlovala veřejnosti, proč skončila. „Hlavním důvodem byla extrémní a nepredikovaná situace v oblasti vývoje cen energií,” uvedl obchodní ředitel Libor Holub během tiskové konference.

Firma není v insolvenci

Majitel společnosti Jiří Písařík, který vypadal během celé konference velmi zdrceně, řekl, že Bohemia Energy není v insolvenci. „Bojovali jsme do poslední chvíle, abychom mohli našim klientům dál dodávat energie,” doplnil.

Zároveň také dodal, že konec firmy pro něj je, jako by pohřbíval někoho blízkého. Zároveň se podle něj celá firma snaží dělat maximum pro to, aby mohla společnost Bohemia Energy uzavřít svou historii slušně a nezůstaly po ní dluhy.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy