Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Záporák jak se patří: Jitka Schneiderová jako zlá královna ohně v pohádce Kouzla králů září

Jitka je záporák se vším všudy.
Zdroj: se souhlasem ČT / Zuzana Páchová
+ Dalších 18 fotografií
pohádka
Už dnes odpoledně můžete v televizi sledovat pohádku režiséra Zdeňka Zelenky Kouzla králů, která pojednává o příbězích dvou království. V jednom z nich vládne zlý král Vladan, který sužuje celou zemi. V tom druhém vládne král Dobromil, díky němuž se obyvatelé jeho království mají jako v pohádce. Nedotknutelnost tohoto království chrání kouzlo ukryté v rubínovém srdci. O to začne usilovat zlá královna ohně v podání Jitky Schneiderové (46).

Jitku Schneiderovou známe z mnoha rolí, více ale z těch kladných než ze záporných. Před deseti lety si v pohádce Kouzla králů střihla tu největší záporačku své kariéry, královnu ohně, která se pomocí rubínového srdce snaží zmocnit království krále Dobromila. Aby se ale k rubínovému srdci dostala, udělá něco opravdu strašného!

Zmocnit se šperku, který chrání království, není jen tak. To si královna ohně moc dobře uvědomuje a pro jeho získání je schopna udělat cokoliv. Aby jí král Dobromil rubínové srdce vydal, začaruje jeho dceru, princeznu Marianu, v ohnivý plamen. Šperku se ale stejně nezmocní a král Dobromil naopak vyšle pro statečného muže, který jeho dceru vysvobodí.

Nebyla by to pohádka, kdyby byl záporák poražen tak snadno. Ačkoliv se princeznu Marianu podaří vysvobodit statečnému mladíkovi jménem Tadeáš, na zamilovaný pár čeká další nástraha. Královna ohně se totiž spojila se zlým králem Vladanem a přislíbila mu, že mu pomůže získat nadvládu nad královstvím krále Dobromila, pokud on jí pomůže získat rubínové srdce.

Zajímá vás, jestli Jitka Schneiderová vyhraje, nebo za své činy zaplatí? V tom případě nezapomeňte ve 14:10 přepnout na ČT1, kde můžete pohádku Kouzla králů sledovat.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy