Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Kouzelník Žito nemůže být stupidnější, hřmí diváci: Laciné, Landa na Slavících byl lepší!

Zdroj: Profimedia.cz, ČT
+ Dalších 16 fotografií
Drsná kritika
Štědrovečerní pohádková nadílka z dílny České televize je nevídaným zklamáním. Nedá se ani říct, že by Kouzelník Žito rozdělil Čechy na dvě poloviny. Když už se najde někdo, komu se film, který se zároveň nepochopitelně pasoval do žánru komedie, vyloženě nehnusil, stále ho hodnotí průměrně až podprůměrně. Objevily se i názory, že Žito zpěváka Daniela Landy z Českého slavíka 2012 byl lepším hereckým výkonem než ten z filmu. Všichni od počinu s Jiřinou Bohdalovou, Aničkou Kadeřávkovou a Denisem Šafaříkem čekali daleko větší pecku. Přesto pohádka může slavit rekordní sledovanost.

Kouzelník Žito je nejnovějším přírůstkem do rodiny původních pohádek, které Česká televize každoročně servíruje na Štědrý večer Jenže film Zdeňka Zelenky se mezi klasiky určitě nezařadí, už po premiéře se okamžitě ocitl na černé listině.

Diváci tvůrcům vyčítají především nedůvěryhodné výkony mladé herecké dvojice Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka Jedna z prvních dam českého filmu Jiřina Bohdalová kupodivu neproměnila svou šanci pohádce vytrhnout trn z paty a obecenstvo na ni dští síru snad ještě víc než na představitele princezny Adélky a kouzelníka Žita.

"Neskutečná kravina. Ta Česká televize je fakt ale žumpa. A ještě si dovolí napsat, že prý velká výpravná pohádka. Dneska už by nedokázali natočit například S čerty nejsou žerty, Honza málem králem, Dařbuján a Pandrhola a podobně. Nejsou herci? Nebo peníze? Nebo obojí? Pohádky zkrátka už dělat neumíme, tak snad už jen ty kriminálky za něco ještě stojí," ztrhal novou pohádku jeden z diskutérů na ČSFD.cz.

A podobný postoj zaujímá i dalších více než 200 lidí. "Čekal jsem, až mě to začne bavit. Nezačalo. Katastrofální herecký koncert pana Šafaříka, jehož kreace mně vadily podobně jako Alzák. Karikaturně a pitvořivě psané postavy neměli šanci zahrát ani ostřílení herci. Nejpřiléhavější označení je OTRAVNOST. Takhle se prostě pohádky točit nemají, kdy to tvůrcům dojde? Landa jako Žito byl na Slavících lepší. Nene, ten otravný herec Žita byl špatný vtip a hodně velký krok vedle. Jediný plus byl asi jen princezna Kadeřávková. Jinak všechny nakopat za pitomé čerty," připojil se k nekompromisní kritice jeden z nich.

Navzdory všem z většiny oprávněným výtkám to ale Kouzelník Žito vyhrál aspoň po stránce sledovanosti. Na pohádku se dívalo 2,49 milionu diváků starších 15 let. Nestačily na ni ani Tři oříšky pro Popelku Když ale uvážíme stáří legendární Popelky, kterou zhlédlo 2,2 milionu diváků, tvůrci Žita nakonec zas tak drahé šampaňské rozhodně bouchnout nemohou.

Související články

Další články