Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kouzelné Vánoce u Lilie a Karla Janečka: Láska, rodinná pohoda a vánoční poselství lidem

Karel Janeček s rodinou
Zdroj: archiv Karel Janeček
+ Další fotografie
vánoce
Matematik a filantrop Karel Janeček (47) a jeho manželka Lilia Khousnoutdinova (32) si užívají vánoční svátky pohody v kruhu rodinném. Lilia těsně před Vánoci navíc vyrazila jako ostatně již po několikáté na Saharu, kde byla jedenadvacet dní odkázána pouze na své vlastní nohy, bez rodiny, elektroniky a žila pouze z nezbytně nutných základních surovin k přežití. Vánoční svátky si užívají po dlouhém odloučení všichni společně a nezapomněli ani na lidi, kterým poslali malé vánoční poselství.

"Přejeme nádherné Vánoce. Nevím co ty vaše, ale moje nejdůležitější dárečky běhají šílenou rychlostí po obýváku a dělají pořádný nepořádek," napsala na sociální sítě půvabná Lilia Khousnoutdinova, která si měsíc před Vánoci udělala již po několikáté výlet na Saharu.

"Jelikož jsem pouť už v minulosti absolvovala, tak jsem věděla co očekávat, je to fyzicky dost intenzivní, chodí se pouze pěšky, přes vysoké duny, i když zrovna praží Slunce, spí se ve spacáku, člověk jí jen základní jídlo a písek má úplně všude," prozradila před časem eXtra.cz s tím, že se jí nejvíce stýskalo samozřejmě po dětech.

"S Karlem jsme se domluvili, že je to naopak pro nás prospěšné, být chvíli od sebe a vše si promyslet. On byl zrovna v té stejné době týden pouze ve tmě. A řekla bych, že nás to opravdu hodně posunulo a prospělo nám to," dodala s tím, že Vánoce již stráví společně.

Ani Karel Janeček nezapomněl o vánočních svátcích na své příznivce a pomocí sociálních sítí poslal lidem vzkaz plný lásky a odvahy.

"Rád bych vám s celou svou rodinou popřál klidné svátky plné LÁSKY a ŠTĚSTÍ. Štěstí se staví na drobnostech každodennosti a společných chvílích. To, co nás dělá šťastnými, není materiální bohatství, ale naše vztahy s blízkými, přáteli, kolegy a sousedy. Slova, která ke mně od vás neustále přichází, jsou pro mě velkou vzpruhou. Pro všechny aktivity, kterých se účastním i které chystám. Děkuji. Zkusme mít odvahu a sílu. Právě dnes, v této kritické době. Pak jako lidé budeme úspěšní a věřím v báječnou budoucnost naší planety."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy