Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Kousíček od tragédie: Holčička (2) vypadla z jedoucího auta, jen zázrakem přežila

Kousíček od tragédie: Holčička (2) vypadla z jedoucího auta, jen zázrakem přežila
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj
Nehoda
Chybělo málo a v okrese Trnava v obci Opoj mohlo dojít k ohromnému neštěstí. Když tam řidič projížděl zatáčkou, vypadla mu dvouletá dívenka z auta, a to i s autosedačkou, ke které byla připoutána. Těžce poraněnou holčičku musel převézt vrtulník do nemocnice.

„Podle prvotních informací měla dvouletá dívenka sedět na zadní sedačce a za dosud nevyjasněných příčin vypadnout i se sedačkou z jedoucího auta,“ uvedla na sociálních sítích trnavská policie. Po vypadnutí se holčička v sedačce klouzala ještě přibližně patnáct metrů, než skončila v příkopě.

Tatínek okamžitě zastavil, utíkal za svou dcerou a ihned zavolal záchranku. Holčička byla při vědomí a dokázala komunikovat, měla ale těžká zranění na hlavě. Musel ji tak transportovat vrtulník do trnavské nemocnice.

Byla to shoda náhod

Jak dále uvedla trnavská policie, muž naštěstí nejel vysokou rychlostí. Příčina nehody je ale zatím neznámá. Tatínek dvouleté holčičky ale nejspíš zapomněl zajistit autosedačku, která po zadním sedadle sklouzla ke dveřím, které vyrazila. Nejspíš tak jde o nešťastnou shodu okolností.

Policie proto upozorňuje rodiče, že před jízdou je potřeba zkontrolovat, zda je sedačka ve vozidle správně zapnutá, nejlépe systémem isofix nebo bezpečnostním pásem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy