Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Koupete se s dětmi ve vaně? Podle psychologů možná nejste milující rodič

Zdroj: profimedia.cz
Pokud se rádi koupete se svými dětmi, tak tento článek je právě pro vás. Všechno má totiž své hranice. Objevila se skupina psychologů, která to neschvaluje. Možná jste milující rodič, ale dopouštíte se nebezpečného jednání. O co přesně jde?

V minulosti jsme uveřejnili fotku, která šokovala celé Dánsko. Dánský bavič Torben Chris na svůj Facebook umístil fotografie, na kterých se koupe se svou dcerou.

Oba jsou nazí a mnoho lidí na to reaguje hodně špatně. Nahý otec a nahá dcera? Prý to ukazuje na pedofilní sklony, zuří polovina diskutujících. Druhá půlka Dánů zachovala chladnou hlavu a nevidí nic divného na tom, když se táta koupe s dcerou.

Češi a čtenáři eXtra.cz reagovali na fotku s klidem. Prý je to také normální, že rodiče koupou své děti.

Co k tématu říká psycholog? U malých dětí je to prý v pohodě. Ale čím jsou větší, tím je to nebezpečnější. „Tolerovatelné je to u dětí maximálně do šesti let, koupat se s desetiletým dítětem už je nepřijatelné. Velký problém je to u dětí, které se blíží pubertě,“ uvedl psycholog Jeroným Klimeš.

Pokud ve vás vyvolává koupání s vlastními dětmi příjemné pocity, tak jste zakuklený zvrhlík a zaděláváte si na pořádný malér. „Jakmile rodič sám u sebe pocítí, že to v něm vyvolává nějaké erotické vzrušení, třeba erekci, tak by s tím měl okamžitě přestat. Ti, u kterých to vyvolává jakékoli erotické vzrušení se od toho musí držet daleko jako alkoholik od flašky,“ doplnil uznávaný psycholog Klimeš.

Mohlo by vás zajímat

Další články