Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Koupání a opalování vystřídal strach o život! Češi na dovolenou v Turecku nikdy nezapomenou

Koupání v bazénu byla pro Ondru pohoda. Pak se ale bál o život.
Zdroj: profimedia.cz, Facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Podle ministerstva zahraničí by všichni občané České republiky, kteří pobývali či pobývají v Turecku, měli být v pořádku. V zemi v noci z pátku na sobotu proběhl pokus o puč. Zdálo se, že vedení země převezme armáda, ale prezident Erdogan pokus o puč dokázal potlačit.

České Ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo Čechy, kteří se nachází v Turecku, aby nevycházeli z domu. Přestože byl pokus o puč potlačen, varování stále platí. "Doporučení nevycházet do ulic stále platí, platit bude do té doby, dokud to nebudeme aktualizovat. Předpokládám, že se tak nestane do doby, než se ve dvě hodiny sejde krizový štáb,“ uvedla pro Lidovky.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

Turecké vládní síly, které dokázaly odrazit snahu o převrat, se pokouší zemi normalizovat. Někteří čeští občané se už dokázali vrátit zpět do Česka. Dovolenou v Turecku trávil také moderátor Tomáš Krušina a jeho kamarádi. Všichni se v sobotu ráno už dokázali dostat do Česka.

Dovolenou v Turecku mají naplánovanou tisíce Čechů, situace v přímořských lokalitách by měla být poměrně klidná. Každý občan ČR by ale měl zvážit, zda do země odcestuje. Turecko není rozhodně stabilní zemí. Nikde není napsáno, že se noční scénář nemůže v příštích dnech opakovat.

Prezident Erdogan chce situaci v zemi rychle normalizovat. Obnovuje se provoz na letišti, opět funguje internet. Místo na klidnou dovolenou ale momentálně hledejte jinde na mapě.

„V noci přistáli o půl hodiny později a přestaly fungovat mobilní sítě, byla jsem na zhroucení. Obzvlášť po tom, co jsem slyšela, že jsou zavřena všechna letiště. Spojila jsem se s ní až po dvou a půl hodinách,“ uvedla pro Blesk.cz paní Jana. Její dcera odjela na dovolenou do Turecka v pátek večer. Tedy v době, kdy začínal pokus o puč.

Ještě jednou tedy opakujeme, že Češi by měli být v pořádku, Turecko se snaží situaci rychle stabilizovat, ale dovolenou v zemi by měl každý dobře zvážit.

Související články

Další články