Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Kouká jako čáp vypadlý z hnízda! Evropský parlament chce zastavit dotace pro Agrofert

Česko a dotace
Evropský parlament jde do boje proti premiérovi České republiky. Andrej Babiš (64) je prý v možném střetu zájmů kvůli dotacím pro společnost Agrofert. Evropský parlament proto vyzval Komisi, aby dotace pro Agrofert pozastavila.

Evropský parlament dnes (ve čtvrtek 13. prosince) schválil usnesení, které vyzývá Evropskou komisi k přijetí kroků ve věci možného střetu zájmů Andreje Babiše (64). Text usnesení mimo jiné požaduje pozastavení evropských financí pro společnost Agrofert.

„Evropský parlament právě schválil rezoluci o střetu zájmů Andreje Babiše ve věci čerpání dotací z EU: vše musí být řádně prošetřeno. Jedná se o průlom v kauze střetu zájmů českého premiéra a o první naději, že se celá věc nakonec skutečně prošetří,“ uvedl na Twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Pro usnesení bylo 434 europoslanců, proti pouze 64, hlasování se zdrželo 47 členů europarlamentu.

Premiér České republiky Andrej Babiš usnesení o Agrofertu dosud nekomentoval. Z jeho prohlášení v minulosti ale plyne, že střet zájmů zcela odmítá.

Mohlo by vás zajímat

Další články