Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kouč nároďáku Šilhavý si vychovává nástupce. Syn Tomáš jde v otcových stopách

Jaroslav Šilhavý si vychovává nástupce. Syn Tomáš Šilhavý jde v otcových stopách
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
Rodina

Syn trenéra národního týmu Jaroslava Šilhavého (59) Tomáš (40) téměř identicky kopíruje cestu svého táty. Oba hráli na postu stopera, oba jsou slávisté, za Slavii si i zahráli a oba se nyní věnují trenéřině. Zatímco otec postoupil s nároďákem do čtvrtfinále Eura 2021, syn cepuje třetiligový Králův Dvůr. Ale kdo ví, třeba jednou převezme po tátovi žezlo u reprezentace.

Tomáš Šilhavý to ve fotbalové kariéře neměl nejjednodušší, jelikož byl neustále srovnáván se svým tátou Jaroslavem, který patří mezi české fotbalové legendy. Někdejší vynikající stoper je rekordmanem v počtu odehraných prvoligových zápasů. Během 20 let jich stihl 465, přičemž téměř stovku jich přidal v dresu pražské Slavie. Není divu, že od Tomáše se čekaly velké věci.

Oba jsou kliďasové

Už v mládí Tomáš nakoukl do juniorské reprezentace, za kterou si zahrál ve třech zápasech. Po přechodu do seniorů ale spíš jen paběrkoval, i tak ale nakoukl do Slavie. Po konci hráčské kariéry se Tomáš dal na trenérskou dráhu. Cestu svého otce tak nadále následuje, a to i v osobním přístupu.

Jaroslav Šilhavý je totiž považován za fotbalového gentlemana. Snaží se řešit věci v klidu, nemá výbušné epizody ani jiné podobné excesy. „Tomáš má podobnou povahu jako já. Myslím, že se ve vztahu k týmu snaží být spravedlivý. Hráči to pak vycítí. V komunikaci se snaží být lidský,“ uvedl pro Pražský deník Šilhavý na adresu svého syna.

Povahu tak Tomáš podědil po tátovi. „Jestli jsme kliďasové? Vevnitř se to v nás vždycky pere. Já pěním dovnitř a Tomáš občas ven. V tom je rozdíl,“ popsal Jaroslav drobnou odlišnost.

Táta předává synovi zkušenosti

Táta svého syna samozřejmě podporuje. Jaroslav chodil na Tomášovy zápasy, když ještě hrál, a pokračoval v tom, když Tomáš pověsil kopačky na hřebík a začal trénovat. Nakonec se ale otec na tribuně už moc neukazuje. „Zakázali mi tam chodit. Když jsem přišel, tak prohráli,“ vysvětlil Jaroslav.

Ačkoliv Tomáš v kariéře tak trochu kopíroval svého tátu, byl Jaroslav překvapený z rozhodnutí svého syna, který si vybral trénování. „Trošku jsem byl překvapený, že se na to vrhnul. Nikdy mi neříkal, že by po tom toužil. V Králováku se cítí dobře, zdá se, že by tam chtěl pokračovat,“ řekl kouč nároďáku, který synovi často radí. Kdo ví, třeba Tomáše jednou také uvidíme v top klubu nebo rovnou u reprezentace. Geny na to má.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy