Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Kosmetika z dob komunistických: Jak se líčily soudružky v 50. letech?

+ Dalších 5 fotografií
Ženy to s líčením před několika desítkami let neměly vůbec jednoduché. V žádném případě nemohly počítat s takovými vychytávkami a luxusem jako v současnosti. Jak se za minulého režimu líčily ženy nejenom v Československu? Co všechno musely kvůli kráse vytrpět?

Před více než padesáti lety to ženy v oblasti kosmetiky neměly vůbec jednoduché. V té době nemohly spoléhat na tolik možností, jako máme my dnes. Přesto se snažily dělat všechno proto, aby vypadaly co nejlépe.

Kosmetika v padesátých letech byla velmi těžce dostupná. Dělnice přece nepotřebují být krásné a oslňovat své okolí. Postupem času se situace naštěstí začala zlepšovat. Veškerá západní kosmetika byla podpultovní zboží.

Jednu dobu byla velmi populární luxusní dekorativní mýdla. Legendární mýdlo s jelenem si ještě pamatují mnozí z vás. Co tehdy ještě frčelo? Podívejte se na video!

Související články

Další články