Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Korunovace dělá Karlovi vrásky: Naštvaní Britové, problémy s Harrym a Meghan a odmítnutí od Adele

Král Karel III. se měl vysmát fanouškovi za dotaz o princi Harrym.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
korunovace

Británie, vlastně celý svět, se již těší na korunovaci krále Karla III., která proběhne 6. května. Necelé tři měsíce do slavnostního dne už se ale začínají objevovat problémy, ať se jedná o nákladnost celé akce, Harryho a Meghan, či třeba odmítnutí vystoupení ze strany dvou popových megastars, jak uvádí Mirror. 

Finance

Plánování korunovace nového britského krále Karla III., která má proběhnout 6. května, je už v plném proudu a společně s tím, jak se akce blíží, začínají vylézat na světlo světa první problémy, jak píše Mirror. Tím prvním, který se znovu objevuje při všech akcích britské královské rodiny, jsou finance.

Je všeobecně známým faktem, že se na událostech královské rodiny nešetří a jinak tomu nebude ani při korunovaci. Ta by dle odhadů měla stát několik miliard liber, přičtěte si k tomu i daňové prázdniny, které budou 8. května, a máte z toho pěkný balík peněz, což se spoustě Britů nelíbí i s ohledem na to, v jak těžké ekonomické situaci se jejich země nachází.

Harry a Meghan

Dalším tématem je účast syna budoucího krále prince Harryho a jeho manželky Meghan Markle. Vévodové ze Sussexu jsou již nějaký pátek v "bitvě" se zbytkem rodiny. Hlavním důvodem má být chování monarchů vůči Meghan. Pár vydal dokument na Netflixu, který popisuje rozbroje za zdmi Buckinghamského paláce.

Sám Harry následně vydal memoáry Spare, ve kterých se pustil do většiny členů královské rodiny včetně krále. Pár svou účast na korunovaci přislíbil, nic se však nedá zatím považovat za jisté, navíc v ten samý den slaví narozeniny Harryho syn Archie.

Adele a Ed Sheeran nepřijdou

Král Karel III. si vysnil, že na jeho korunovaci budou vystupovat dvě britské hudební megastars. Pozvání obdržela zpěvačka Adele a muzikant Ed Sheeran, ani jeden se však události nakonec nezúčastní, jak informuje Daily Mail. Zpěvák nemůže dorazit kvůli nevyhovujícímu termínu, den předtím vystupuje v americkém Texasu, důvod nepřítomnosti Adele ještě není znám. Na oba umělce se strhla velká vlna kritiky, lidé považují neúčast na korunovaci za neúctu.

Princ Andrew

Další člen britské královské rodiny = další problém. Princ Andrew, mladší bratr nastupujícího krále Karla III., je také opleten hustou sítí kontroverze. Andrew je zapleten v sexuálním skandálu spojeným s ostrovem Jeffreyho Epsteina. Ještě se neví, jestli se princ zúčastní korunovace, a pokud ano, tak v jaké roli. Bude vykonávat nějakou oficiální funkci, nebo přijde jen jako jeden z hostů, nezbývá než čekat.

Protesty proti monarchii

Jakoby toho nebylo jak pro nového krále, tak pro celou královskou rodinu málo, tak se zvedá vlna nevole i proti samotné instituci. Spoustě lidem se nelíbí, jak funguje, považují ji za zastaralou a za přežitek. Volají po jejím úplném zrušení a na den korunovace se čekají rozsáhlé protesty.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy