Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus v české fotbalové reprezentaci: Osud zápasu se Skotskem je zcela nejasný

Koronavirus v české fotbalové reprezentaci: Osud zápasu se Skotskem je zcela nejasný
Zdroj: FAČR
koronavirus
Česká fotbalová reprezentace se kvůli nákaze koronavirem neutká se Skotskem. Sraz ukončila po zápase Ligy národů na Slovensku. Hrozí jim ale, že UEFA zápas zkontumuje. O rozhodnutí informoval v Bratislavě tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman. Teď se řeší, jak to se zápasem vlastně bude.

„Reprezentační sraz končí, tým se rozpouští. Tím důvodem je debata mezi přidělenou hygieničkou a předsedou FAČR. Panuje zde velká obava, že by se mohl virus šířit dále. Utkání se Skotskem se v řádném pondělním termínu neodehraje. Děkujeme hráčům i realizačnímu týmu za výhru,“ informovala reprezentace na svých webových stránkách.

U členů realizačního týmu v české reprezentaci byly totiž zjištěny dva případy koronaviru. První oznámili ve středu v Praze. Podle webu iDNES.CZ se jednalo o maséra. Druhý byl zjištěn při kontrolních odběrech v Bratislavě. Předseda představenstva SK Slavia Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru objasnil, že se jednalo o generálního manažera. "Po konzultaci s hygieniky Slavia požádá FAČR o stažení svých hráčů z reprezentace po večerním zápase," dodal.

Hráčům vyšel v Bratislavě negativní test, přesto se obávají, že by se nemoc mohla dál šířit. Do karantény byl preventivně poslán útočník Patrik Schick a záložník Tomáš Souček ještě před cestou na Slovensko.

Je možné, že z důvodu neúčasti České fotbalové reprezentace zkontumuje UEFA zápas ve prospěch Skotska. „Pondělní zápas proti Skotsku se v daném termínu neuskuteční. Je to čerstvá informace i pro nás samotné, zatím bych určitě nepředbíhal. Varianty znáte, naší maximální snahou bude, aby zápas kontumován nebyl,“ řekl Jurman novinářům v Bratislavě. Ve fotbalové Lize národů nakonec Česko porazilo Slovensko 3:1.

Vedení národního mužstva s Evropskou fotbalovou unií řeší, co tedy s duelem se Skotskem vlastně bude. „Diskutujeme všechny možné varianty řešení aktuální situace, včetně odehrání utkání s jiným výběrem národní reprezentace,“ uvedl Jurman.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy