Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus v české fotbalové reprezentaci: Osud zápasu se Skotskem je zcela nejasný

koronavirus
Česká fotbalová reprezentace se kvůli nákaze koronavirem neutká se Skotskem. Sraz ukončila po zápase Ligy národů na Slovensku. Hrozí jim ale, že UEFA zápas zkontumuje. O rozhodnutí informoval v Bratislavě tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman. Teď se řeší, jak to se zápasem vlastně bude.

„Reprezentační sraz končí, tým se rozpouští. Tím důvodem je debata mezi přidělenou hygieničkou a předsedou FAČR. Panuje zde velká obava, že by se mohl virus šířit dále. Utkání se Skotskem se v řádném pondělním termínu neodehraje. Děkujeme hráčům i realizačnímu týmu za výhru,“ informovala reprezentace na svých webových stránkách.

U členů realizačního týmu v české reprezentaci byly totiž zjištěny dva případy koronaviru. První oznámili ve středu v Praze. Podle webu iDNES.CZ se jednalo o maséra. Druhý byl zjištěn při kontrolních odběrech v Bratislavě. Předseda představenstva SK Slavia Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru objasnil, že se jednalo o generálního manažera. „Po konzultaci s hygieniky Slavia požádá FAČR o stažení svých hráčů z reprezentace po večerním zápase,“ dodal.

Hráčům vyšel v Bratislavě negativní test, přesto se obávají, že by se nemoc mohla dál šířit. Do karantény byl preventivně poslán útočník Patrik Schick a záložník Tomáš Souček ještě před cestou na Slovensko.

Je možné, že z důvodu neúčasti České fotbalové reprezentace zkontumuje UEFA zápas ve prospěch Skotska. „Pondělní zápas proti Skotsku se v daném termínu neuskuteční. Je to čerstvá informace i pro nás samotné, zatím bych určitě nepředbíhal. Varianty znáte, naší maximální snahou bude, aby zápas kontumován nebyl,“ řekl Jurman novinářům v Bratislavě. Ve fotbalové Lize národů nakonec Česko porazilo Slovensko 3:1.

Vedení národního mužstva s Evropskou fotbalovou unií řeší, co tedy s duelem se Skotskem vlastně bude. „Diskutujeme všechny možné varianty řešení aktuální situace, včetně odehrání utkání s jiným výběrem národní reprezentace,“ uvedl Jurman.

Související články

Další články