Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirus znovu nabírá na síle: Obchody zdražují roušky. Babiš chce do situace zasáhnout

Koronavirus znovu nabírá na síle: Obchody zdražují roušky. Babiš chce do situace zasáhnout
Zdroj: Pixabay.com
roušky
Českem se každým dnem šíří koronavirus stále víc. Lidé by se tak měli začít chránit víc než kdy jindy. Roušky však opět začínají být žádaným zbožím. Ceny za jednorázovou ochranu úst a nosu se výrazně zvýšily. To se však nelíbí premiérovi Andreji Babišovi. Na zdražení ho upozornila televize Nova.

Cena roušek se v poslední době rapidně zvýšila. Zatímco dnes stojí jednorázová ochranná úst a nosu dvacet pět korun, před příchodem koronaviru stála pouhých čtrnáct korun. S takovým zjištěním přišel web TN.cz.

Výrazné zdražení je podle většiny lidí příliš přehnané. "Ideální cena je podle mě deset korun, přes dvacet už je moc. Vždyť ji po dvou hodinách vyhazujeme," upozornila žena redakci eXtra a dodala, že někteří lidé si pravidelnou koupi roušek ani nemohou dovolit.

S aktuální situací týkající se roušek ale není spokojený ani premiér Andrej Babiš (65). "No v pořádku to není, protože před virem stála rouška do nemocnic 40 haléřů. Napíšu ministrovi zdravotnictví, nebo mu zavolám, a řeknu mu, nechť se na to podívá a ministryni financí to řeknu. Musíme si rozmyslet, jestli je tedy teď chvíle, abychom to zregulovali," řekl Andrej Babiš pro TN.cz.

Ministryně financí Alena Schillerová však nejprve musí podepsat cenový výměr, aby regulovaná cena začala platit. V některých internetových obchodech si však lidé hygienickou roušku na ústa dnes pořídí i za šest korun.

Související články

Další články