Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Koronavirus zmutoval a je silnější, obávají se vědci. 25 tisíc nakažených, 500 obětí

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Od vypuknutí epidemie nového koronaviru panují mezi vědci obavy z jeho možných mutací. Léky, na nichž pracují odborníci v několika zemích světa, by pak totiž nemusely zabírat. Nejnovější informace čínského ministerstva zdravotnictví však naznačují, že na strachování se je pozdě a virus už zmutoval.

Výzkum nového koronaviru 2019-nCoV nejspíš potvrdil obavy vědecké obce. Čínský ministr zdravotnictví Ma Xiaowei ve středu prohlásil, že virus zmutoval do silnější formy, která se snadněji přenáší z člověka na člověka. Informoval o tom polský portál polsatnews.pl.

Mutace virů nejsou ničím ojedinělým, děje se to i u chřipky, k níž bývá čínský koronavirus nejčastěji připodobňován. Jenomže na rozdíl od chřipky ještě neexistuje účinná vakcína, která by zamezila šíření koronaviru. Mezi vědci panuje strach, že po jejím vyvinutí stejně nebude kvůli mutacím zabírat.

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY O KORONAVIRU NAJDETE TADY

Koronavirem se nakazilo už přes 24 558 lidí, počet obětí se vyšplhal k číslu 493. Jenom v úterý zemřelo 66 lidí. „Za posledních 24 hodin se nakazilo i zemřelo nejvíc lidí od vypuknutí epidemie,“ řekl generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Velké problémy mají pasažéři výletní lodi, která už dva dny kotví u Japonska. Lidé nemohou na pevninu, protože deset pasažérů je nakažených koronavirem. Karanténu uvalili i na loď u břehu Hongkongu.

Související články

Další články