Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus: Zeman zůstane dva týdny v karanténě, prezident nechce riskovat

Koronavirus: Zeman zůstane dva týdny v karanténě, prezident nechce riskovat
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
koronavirus
Po návratu ze summitu v Číně počítá prezident Miloš Zeman (75) s dvoutýdenní karanténou. Rád by ji strávil na zámku v Lánek, pokud s tím budou souhlasit hygienici. Zeman souhlasí s radikálními opatřeními české vlády proti koronaviru. Komu připadají přehnaná, má si prý uvědomit, že bez nich by situace mohla být horší.

Zeman hodlá v dubnu odcestovat do Číny na summit se zeměmi střední a východní Evropy. Koronavirus se podle prezidenta v Pekingu příliš nešíří a situace je v hlavním městě klidná.

Jak ale řekl televizi Nova, po návratu počítá s dvoutýdenní karanténou. Se svolením hygieniků by ji chtěl strávit na zámku v Lánech.

Prezident vítá preventivní opatření české vlády. Už od úterního večera platí zákaz akcí s účastí nad 100 lidí, ve středu se zavřely všechny školy s výjimkou mateřských. „Nikdo z nás by nechtěl, abychom dopadli jako v Itálii. I když vám třeba budou (opatření) připadat drastická, uvědomte si, že kdybyste je neprovedli, mohly by přijít i třeba ty smrtelné případy,“ myslí si Zeman.

Vynadám Nejedlému

Před dvěma týdny z koronavirem postižené Číny přicestovali kancléř prezidenta Vratislav Mynář (52), jeho poradce Martin Nejedlý (53) a Jaroslav Tvrdík (51), šéf fotbalové Slavie a člen představenstva CITIC Europe Holdings. Všichni měli zůstat v karanténě, Nejedlý ji měl podle portálu Aktuálně.cz porušit. Údajně si zašel na oběd do restaurace.

Sice to popřel, prezident je však nekompromisní. „Vynadám mu, jakmile ho uvidím,“ ujistil Zeman.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy