Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Koronavirus zastínil další infekční choroby: Na jižní Moravě řádí svrab, salmonela i černý kašel

Koronavirus zastínil další infekční choroby: Na jižní Moravě řádí svrab, salmonela i černý kašel
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
problém
Koronavirus se dál šíří a nevyhnul se ani zdravotnickému personálu. V souvislosti s nákazou zemřel první český lékař, bylo mu 68 let. O jeho smrti informoval Ústav zdravotnických informací a statistiky. V Jihomoravském kraji se však potýkají s dalšími infekčními chorobami, které koronavirus dokázal zastínit...

Ústav zdravotnických informací a statistiky k sobotě eviduje 259 nakažených doktorů. Jedním z nich byl i soukromý lékař, který v souvislosti s koronavirem zemřel ve svých 68 letech. Od začátku pandemie se nakazilo zhruba 590 lékařů, ale více než polovina se z onemocnění dostala.

Zdravotní sestřičky na tom nejsou o moc lépe. Od začátku pandemie se podle ÚZIS nakazilo 1165 sester, současně jich je 433. Na počátku pandemie přišla o život i jedna ze zdravotních sester z Thomayerovy nemocnice

S infekčními chorobami se roztrhl pytel

Hygienici z Jihomoravského kraje však odsouvají koronavirus stranou. Mnohem víc je trápí pacienti, kteří trpí salmonelózou, klíšťovou encefalitidou, svrabem nebo dokonce černým kašlem. Tamní epidemioložka Renata Ciupek pro Blesk uvedla, že s příchodem koronaviru ostatní infekční choroby nezmizely. "Denně řešíme opatření u řady dalších závažných nákaz," upozornila.

Tamní krajská hygienická stanice stanice eviduje 1100 případů salmonelóz, 118 z nich muselo na infekční oddělení. Více než 2000 lidí prodělalo střevní infekci. Zároveň se našlo i 71 pacientů s klíšťovou encefalitidou V kraji zaznamenali také 95 případů černého kašle, 171 lidí se svrabem a přes 200 pacientů museli hospitalizovat kvůli těžkému průběhu chřipky.

Covid-19 Jihomoravský kraj tak docela netrápí. Rozhodně ne tolik jako již zmíněné infekční choroby. Až dosud se v kraji koronavirem nakazilo 3061 lidí, vyléčilo se jich 2112. "Zemřelo 32 lidí, v průměrném věku 80 let," dodala Ciupek.

V současné době se s nákazou potýká přes 24 tisíc lidí a čísla stále stoupají. V minulém týdnu byl nejhorší čtvrtek, kdy za jediný den přibylo 3130 nakažených. Nejlepší byla neděle, kdy přibylo "jen" 985 nových případů. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy