Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Koronavirus zaměstnává celebrity! Lucie Bílá šije roušky pro kladenskou nemocnici

Zdroj: archiv Lucie Bílé
+ Dalších 20 fotografií
koronavirus
Ještě než Lucie Bílá (53) prorazila jako zpěvačka, vyučila se dámskou krejčovou. Teď se jí tehdejší zadní vrátka setsakramentsky hodí. Majitelka fenomenálního hlasu se zapojila do boje proti šíření koronaviru. Vytáhla šicí stroj a začala vyrábět roušky!

"Pak že se mi nebude má profese švadlenky hodit," usmívá se Lucie Bílá (53), o které ne každý ví, že je vyučenou krejčovou. Akutní nedostatek roušek řeší lidé svépomocí a zapojila se i populární zpěvačka.

Práce jí jde pěkně od ruky a ústenky z její domácí dílny vypadají navíc jako módní doplněk. Bílá ale nemyslí jenom na parádu. "Chystám balík roušek do kladenské nemocnice," prozradila zpěvačka.

Ta kvůli pandemii koronaviru patrně přichází o kšefty, divadla i koncertní haly totiž musejí zůstat zavřené. Premiéru Addamsovy rodiny ale Lucie před týdnem ještě stihla.

Česko má bezmála 400 nakažených, tři z pacientů jsou v kritickém stavu. Lidem starším 70 let se doporučuje nevycházet. Podle pražského krizového štábu by lidé měli chodit ven pouze s rouškou, pokud ji nemají, mohou si ústa zakrýt šálou nebo šátkem.

Související články

Další články