Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus zabil příliš lidí: V italském Bergamu krematoria nestíhají, těla odváží armáda

Zdroj: Twitter/@tancredipalmeri
+ Další 2 fotografie
covid-19
Severoitalské město Bergamo se kvůli koronaviru potýká s velmi nepříjemnými potížemi. Nemoc Covid-19 už v něm má na kontě spoustu obětí a další přibývají. Tamní krematoria nestíhají nebožtíky pálit a těla tak musí armáda vyvážet z města do sousedních provincií, kde může zavčasu dojít k jejich kremaci.

Z celé Itálie je to právě Bergamo, kde se vyskytuje největší počet nakažených. Na město podle deníku New York Times připadají zhruba 4000 pacientů s koronavirem Ve středu stát zaznamenal nejčernější den od vyhlášení pandemie - nemoci Covid-19 podlehlo 475 osob, z nichž 300 zemřelo v Lombardii, kde město Bergamo leží.

Giacomo Angeloni, který dozoruje hřbitovy v Bergamu a je tudíž ve spojení i s pohřebními službami, tvrdí, že zaměstnanci se v krematoriích střídají po celých 24 hodin denně a v průměru spálí 24 těl denně, což je dvakrát víc, než běžné maximum. Prý ale nejsou schopni takhle rychle pracovat i nadále a jsou naprosto vyčerpaní.

Italský deník Eco di Bergamo zveřejnil výpovědi svědků, kteří viděli v noci přijíždět a zase odjíždět zhruba 15 nákladních vozů dozorovaných padesátkou vojáků. Ti jezdí pro nebožtíky a jejich těla vozí do sousedních provincií, kde krematoria nejsou tak moc vytížena. Informaci potvrdil i armádní mluvčí.

Italy opatření nezajímají

Na rychlém šíření koronaviru v zemi se podílejí i Italové, kteří nerespektují nařízení vlády. Podle italského premiéra Giuseppa Conteho bude zapotřebí, aby opatření platila déle a aby případné postihy pro osoby, které se jimi neřídí, byly zpřísněny.

Související články

Další články