Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus vyhnal otce z porodních sálů: Přes polovinu Čechů si myslí, že je to dobře

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Koronavirová epidemie změnila naše životy od základů. Lidé si nemohou zajít po náročném pracovním dni ani na pivo, ale zdraví má samozřejmě přednost. Mezi preventivní opatření patří i zákaz přítomnosti otců u porodů. A čtenáři eXtra.cz se v naší anketě shodli: je to tak dobře!

Bylo to těsné, ale převážila zodpovědnost nad osobními zážitky. Otcové nemohou kvůli koronaviru přihlížet porodům a mezi čtenáři eXtra.cz, kteří hlasovali v naší anketě, na to převažuje pozitivní názor!

Zákaz je v pořádku pro 54,55 procenta hlasujících, naopak 46,45 procenta lidí si z nařízení klepe na čelo. Dohromady hlasovalo přes 1200 čtenářů. Opatření naštěstí patří mezi ta, která se nedají jednoduše obejít, a riziko nákazy v porodnicích tak nezodpovědní Češi zvyšovat nebudou.

"Situace je tak výjimečná, že vyžaduje stejně výjimečné chování. Všech. Tedy i matek a otců u porodu. I bez přítomnosti otce se to dá přežít celkem v pohodě. Dříve to nebylo vůbec možné z hygienických důvodů. Tak to tak berte," napsal třeba Jiří, který s nařízením souhlasí.

Ti, kteří zastávají opačný názor, ale také nezůstávají potichu. "V dnešní době je pomalu zázrak mít dítě, nesouhlasím, aby otec nemohl být přítomen porodu. Je to tak silný a emotivní zážitek, který nemá nikdo rodičům odpírat," rozjela se za klávesnicí Milena.

Pokud chcete také vyjádřit svůj názor, na Facebooku stále můžete hlasovat i napsat komentář.

Související články

Další články