Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus v královské rodině: Princ Charles se nakazil Covidem-19, Británie trne strachy

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
nákaza
Clarence House oznámil, že princ Charles (71) byl testován na koronavirus s pozitivním výsledkem. Následník trůnu je aktuálně od ostatních členů rodiny izolován ve Skotsku, cítí se prý ale dobře a z domu se věnuje pracovním povinnostem.

Princ Charles byl pozitivně otestován na koronavirus Informaci zveřejnil Clarence House. Člen britské královské rodiny a následník trůnu vykazoval mírné příznaky nemoci Covid-19 a ačkoliv jí je skutečně nakažený, cítí se prý vcelku dobře a pracuje z domu.

Na koronavirus byla otestována i Charlesova manželka Camilla, které testy ukázaly negativní výsledek. „Není možné říci, kde se princ nakazil, neboť v posledních týdnech se zúčastnil mnoha společenských akcí, na kterých se sešla spousta lidí i z široké veřejnosti,“ napsal palác.

Nákaza mezi aristokraty

U prince Charlese byl Covid-19 prokázán jen devět dní po setkání s princem Albertem II., u něhož byl koronavirus potvrzen jen krátce po schůzi. Nelze ale říci, že se nakazil právě od něj. Charles navíc dodržoval potřebná opatření a s lidmi si na akcích nepodával ruce.

Ohrožení královské rodiny

Naposledy byl na veřejnosti princ Charles spatřen na oslavě Commonwealthu, které se mimo jiné zúčastnili i královna Alžběta II., princ William a princ Harry Zda se i oni nechají otestovat na koronavirus nebo mu vůbec byli vystaveni, zatím není známo.

Související články

Další články