Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Itálii zabil už 7 lidí: Nákaza je rizikem i pro Čechy, ministr Vojtěch svolal komisi

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Covid-19
Koronavirus se Itálii šíří velmi rychle - počet obětí v tomto státu během pouhých pár dní vystoupal z 0 na 7, nakažených je 219. Situace se nelíbí ani ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (33), který na čtvrtek svolal zasedání Ústřední epidemiologické komise. Češi, pro které jsou zasněžené kopce Itálie v zimě velkým lákadlem, by si výlet za účelem lyžování měli raději rozmyslet.

Itálie je pro Čechy velkým lákadlem celoročně – v létě jezdí k moři, v zimě pak na lyžích brázdí zasněžené kopce. Ministerstvo zahraničních věcí na svém webu vydalo prohlášení, v němž před vycestováním do zasažených oblastí varuje.

V izolaci je hned několik zasažených obcí. Pokud už se do Itálie vydáte, ministerstvo doporučuje sledovat online aktuální situaci. Problém netkví jen v samotné nákaze, ale i v opatřeních, která s ní souvisí. Případná karanténa by se týkala i českých turistů, kteří by v ní museli zůstat dva týdny. "V případě porušení pravidel hrozí trestní stíhání a vysoké pokuty,“ píše se na stránkách ministerstva.

"Upozorňujeme, že v souvislosti s rozšířením koronaviru, byly v regionech Lombardie a Benátska, Piemontu a Emilia Romagna zrušeny všechny kulturní a sportovní akce, uzavřena jsou muzea, některé památky a divadla. Opatření platí do odvolání. Vzhledem k rychlému rozšíření koronaviru v severní Itálii upozorňujeme, že v případě nepříznivého vývoje situace v místě pobytu se návštěvníci mohou ocitnout v případné čtrnáctidenní karanténě. Doporučujeme proto před cestou do výše zmíněných regionů pečlivě sledovat aktuální informace, neboť může docházet k dočasným opatřením, která mohou narušit silniční a vlakovou dopravu,“. V 11 italských městech zůstává v karanténě uzavřeno přes 50 tisíc obyvatel. Celkový oficiální počet úmrtí se pak vyšplhal na 2 619 obětí a nakažených je přes 79 tisíc.

Rozšíření do Evropy

Až doposud koronavirus s názvem Covid-19 řádil především v Číně, rozpuk nákazy v evropské zemi, která navíc není od Česka příliš vzdálená, znepokojuje i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten proto svolal na čtvrtek zasedání Ústřední epidemiologické komise.

Související články

Další články