Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Itálii: Pacientům na JIPce pomáhají přístroje, leží nazí na břiše

Zdroj: Piazza Pulita
+ Další 4 fotografie
nákaza
Italské úřady pořídily a ukázaly světu snímky, které ukazují, jak to vypadá na jednotkách intenzivní péče. Někteří pacienti s vážnými příznaky jsou odkázáni na přístroje a aby se jim lépe okysličil organismus, leží někteří pacienti na břiše. Itálie se stala epicentrem nákazy a celá země je v karanténě.

Koronavirus zasáhl Itálii opravdu krutě a vyžádal si v zemi už 366 obětí. V Evropě je Itálie největším epicentrem nákazy a vláda provedla hned několik opatření. Země je celá v karanténě, nikdo nesmí opouštět rizikové zóny, hrozí jim i vězení. Itálie sčítá už 7375 nakažených lidí. Premiér Giuseppe Conte označil celou situaci jako nejtemnější hodinu, načež ale zdůraznil, že ji země zvládne.

"Je to naše nejtemnější hodina, ale my to zvládneme,“ použil Conte jeden z citátů britského premiéra Winstona Churchilla. Šéf italské vlády vyzval občany, aby omezili společenské styky a vydrželi. "Chceme šíření viru omezit a posílit zdravotní struktury, abychom to zvládli. Jsme silná země," pronesl Conte.

Nepříjemný pohled

Snímky, které zveřejnila italská vláda, sice nejsou na pohled příjemné, ale to pohled na jednotky intenzivní péče většinou není. Pacienti, kteří mají vážné příznaky viru COVID-19, zde leží a jsou připojeni ke přístrojům. Řada z nich dokonce leží na břiše, aby se jim lépe okysličoval organismus.

Bez oblečení

Lékaři chodí mezi pacienty v ochranných oblecích, ačkoliv pacienti leží na lůžkách úplně nazí a jen malý kousek látky jim zakrývá intimní partie. Snímky byly pořízeny na JIP v cremonské nemocnici na severu Itálie, což je navíc nejvíce postižená oblast.

Vše o koronaviru se dočtete ZDE.

Související články

Další články