Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Evropě nejvíc řádí v Itálii: Český univerzitní lékař má vysvětlení proč

Zdroj: Profimedia.cz / archiv Pavel Calda
+ Dalších 5 fotografií
nákaza
Uznávaný český lékař, profesor 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a jeden z vedoucích lékařů pražské Gynekologicko-porodnické kliniky u Apolináře, Pavel Calda, na svém profilu na sociální síti Facebook uveřejnil jedno z možných vysvětlení, proč Itálie čelí zásadnímu rozsahu infekce koronavirem. A přesah má až do nejlidnatější země světa Číny.

Podle známého lékaře v průmyslových regionech Itálie pracují desítky tisíc čínských dělníků, řada z nich nelegálně. Profesor Calda uvedl, že právě to je velký problém.

"Coronavirus‚ Made in China in Italy – užijte si italské ikonické módní zboží vyrobené Číňany v Itálii. Virus Corona je čínský virus přinesený do Itálie po čínském Novém roce čínskými dělníky, z nichž jsou mnozí ilegální," tvrdí lékař s tím, že Itálie je z tohoto důvodu po Číně a Jižní Koreji dalším epicentrem onemocnění.

Calda je toho názoru, že šlo spíše o časovanou bombu Za epicentrum nákazy v Evropě lékař udává prosperující, ale nedovolenou čínskou ekonomiku, která rostla v důsledku čínské imigrace v okolí Florencie, například ve městě Prato.

„Ve městě žije více než 40 000 Číňanů – z toho asi 15 000 nelegálně,“ míní lékař a pokračuje: "Zboží není exportováno z Číny, je ‚Made in Italy‘, ale v čínských podmínkách,“ popisuje Calda.

Do Itálie byly podle něj propašovány tisíce lidí a práce čínských dělníků v továrnách je bez základních bezpečnostních standardů. Navíc miliardy eur míří zpět do Číny, což ukazují policejní vyšetřování.

Související články

Další články