Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus v číslech: Počet nakažených překonal 50 milionů. Nejhůře je na tom Evropa

Koronavirus v číslech: Počet nakažených překonal 50 milionů. Nejhůře je na tom Evropa
Zdroj: Pixabay.com
koronavirus
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 již v celosvětovém měřítku překonal hranici 50 milionů. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters. Podle statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která situaci ohledně pandemie globálně sleduje, počet nakažených dosahuje téměř 49,95 milionu. Počet zemřelých s covidem-19 činí více než 1,25 milionu.

Říjen byl podle Reuters zatím nejhorším měsícem a posledních 30 dnů se na celkovém počtu nakažených podílí čtvrtinou. Aktuální sedmidenní průměr ukazuje, že počet nově nakažených celosvětově roste denně o více než 540 000.

Pandemie koronaviru výrazně zrychluje. Trvalo 32 dní, než se počet případů zvýšil z 30 milionů na 40 milionů. Zvýšení o dalších deset milionů trvalo již jen 21 dní.

Nejhorší je situace v Evropě

Nejvíce zasaženým regionem je nyní Evropa s 12 miliony případy. Na celkovém počtu mrtvých s nemocí covid-19 se podílí 24 procenty. Podle propočtů agentury Reuters region zaznamená jeden milion nových infekcí zhruba každé tři dny.

Spojené státy se na celkovém počtu globálních případů podílejí zhruba 20 procenty. Denní průměr za posledních sedm dní je více než 100 000 případů a v sobotu přibylo rekordních více než 130 000 případů.

Z asijských zemí má Indie druhý nejvyšší počet případů na světě. Od září se však počet nových případů snižuje, a to i přes začátek období hinduistických festivalů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy