Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Česku: Vláda kvůli nebezpečné nákaze prodlouží omezení volného pohybu

Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 10 fotografií
covid-19
Omezení volného pohybu osob, které dosud platí jen do šesté hodiny ranní 24. března, bude vláda kvůli koronaviru prodlužovat, ministr zdravotnictví má navrhnout prodloužení do 1. dubna. Vláda bude projednávat i úplný zákaz výjezdu pendlerů do zahraničí, velký balík ekonomických opatření na pomoc OSVČ i firmám a pozastavení EET.

Kromě prodloužení omezení volného pohybu osob se bude jednat i o úplném zákazu výjezdu pendlerů do zahraničí, který požaduje ministr vnitra Jan Hamáček. „Chápu, že lidé mají hypotéky, živí rodiny. Pro mne už je ale to riziko příliš veliké,“ uvedl. Pro pendlery platí výjimka, že mohou vyjíždět 100 kilometrů za hranice, za jejím zrušením stojí i šéf krizového štábu Roman Prymula.

Změna nákupní doby pro seniory

Už jednou změněná nákupní doba pro seniory bude opět změněna. Andrej Babiš změnu vyhrazených časů avizoval v rozhovoru pro MF Dnes. „U obchodů, které jsou větší než 200 m,upravíme prodejní dobu tak, že pro seniory bude vyhrazena doba od 8:00 do 10:00. Ti, kteří jedou ráno z nebo do práce, si stihnou nakoupit mezi 7:00 a 8:00,“ řekl premiér. Menší obchody si pak nákupní dobu pro seniory zorganizují samy.

Odpuštění pojistného OSVČ

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navrhla odklad záloh podnikatelů na zdravotní a sociální pojištění na půl roku, jejím návrhem se bude vláda rovněž zabývat. Ministryně financí Alena Schillerová rovněž navrhne novelu zákona o státním rozpočtu, schodek chce kvůli dopadům koronaviru zvýšit ze 40 na 200 miliard korun. Vláda se bude zabývat i jejím návrhem na pozastavení elektronické evidenci tržeb po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců.

Související články

Další články