Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Česku: Plošné nošení roušek v srpnu? Jedná se o hoax, tvrdí ministerstvo

Zdroj: Profimedia.cz
koronavirus
Internetem se šíří zpráva o tom, že by měli Češi opětovně nasadit roušky již od 1.srpna. Ministerstvo zdravotnictví však tuto informaci označilo na nepravdivou.

Falešných zpráv se během pandemie koronaviru objevila celá řada. A informace o tom, že by se od začátku srpna měly zase plošně nosit roušky je jednou z nich.

Ministerstvo zdravotnictví okamžitě na fake news zareagovala, aby mezi obyvateli nevypukla panika. „Upozorňujeme na nepravdivou a manipulativní zprávu, že od 1. srpna budou opět povinné roušky v celé ČR, a to i venku. Není to pravda. Jedná se o hoax, který se v posledních hodinách šíří veřejným prostorem,“ uvedlo ministerstvo na twitteru.

Češi se tak nemusí obávat toho, že by se v teplých dnech museli trápit nošením roušky. A odkud tato zpráva unikla? Podle webu Manipulátoři.cz se informace objevila na serveru Funrich.cz.

Související články

Další články