Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Česku?! Muž s podezřením z nákazy leží v kroměřížské nemocnici

Zdroj: archiv
+ Dalších 20 fotografií
nemoc
V Česku byl nahlášen první pacient podezřelý z nákazy koronavirem. Muž se do České republiky vracel přes Šanghaj a po příletu na sobě shledal zdravotní problémy. Aktuálně je v nemocnici v Kroměříži, odkud bude převezen na infekční oddělení nemocnice v Uherském Hradišti.

Muž, který se do Česka vracel začátkem ledna přes Šanghaj, sám přišel do nemocnice v Kroměříži poté, co se u něj objevily zdravotní problémy. Podle informací TV Nova bude kvůli podezření z nákazy koronavirem 2019-nCoV převezen na infekční oddělení nemocnice v Uherském Hradišti. Podezření se zatím prověřuje. Další podezření na koronavirus mají u pacientky na pražské Bulovce.

Koronavirus dosud zaútočil v Thajsku, na Tchaj-wanu, v Japonsku, v Jižní Koreji, ve Vietnamu, v Singapuru, v Malajsii, v Nepálu, v USA, ve Francii, v Kanadě a v Austrálii. Zemřelo na něj už 80 osob a nakažených jsou téměř 3000. Počet nakažených i obětí ale rapidně stoupá každým dnem.

Neznámý původ

Vědci pořád nemají jistotu, jak se koronavirus 2019-nCoV dostává do lidského organismu. V podezření je hadí maso, které se prodávalo na tržnici ve Wu-chanu. Další experti ukazují na netopýry. Je to pravděpodobné, ale není to jisté.

Nedostatek roušek

Češi ze strachu z nákazy koronavirem nakupují roušky ve velkém. V mnoha lékárnách už ani nejsou k dostání a vzhledem k jejich nedostatku na skladech v nejbližší době ani nebudou. Lidé si je objednávají i na internetu, tam je ale ve slevách typ roušek, které údajně před touto nemocí člověka neochrání.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články