Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Česku: Druhá vlna se blíží. Za tři dny přibylo přes 400 případů

Koronavirus v Česku: Druhá vlna se blíží. Za tři dny přibylo přes 400 případů
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Na Českou republiku se valí druhá vlna šíření covidu-19. Počet úmrtí se ale rapidně nezvyšuje. Na ohniska nákazy v Česku přesto hygienici raději uvrhli přísná opatření. Hlavním centrem epidemie však není Praha.

V posledních dnech se počet potvrzených případů nákazy koronavirem zvyšuje. Od středy totiž počet nakažených přesahuje stovku. V pátek jich bylo hlášeno 130, ve čtvrtek 137 a ve středu 134. Čísla tak jasně ukazují, že druhá vlna nemoci covid-19 se blíží.

Česká republika má od března 13 742 případů a z toho 8 725 lidí se vyléčilo. Nemoci podlehlo celkem 358 lidí. V Česku je tak aktuálně 4 659 aktivních případů. V pátek na covid- 19 zemřeli další tři lidé. Všechny laboratoře však dělají vše pro to, aby onemocnění odhalily včas. Testováno tak bylo přes 614 tisíc osob.

Přísná opatření

Právě kvůli rostoucí šanci nákazy koronavirem hygienici doporučují dodržovat opatření. Ta jsou v některých regionech mnohem přísnější. Například na Karvinsku se nemoc šíří o dost rychleji, a to zejména mezi lidmi staršími 65 let.

Během posledního týdne přibylo přibližně 49 nakažených a ve vedlejším Frýdecko-Místecku jich bylo 29. Na těchto místech tak lidé musejí ve vnitřních prostorách a hromadné dopravě dál nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy. Opatření se týkají také umělých a přírodních koupališť.

V celém Moravskoslezském kraji bylo během pandemie nahlášeno 3942 případů. V Praze je tak šíření koronaviru pomalejší. Potvrzeno bylo totiž 2736 případů.

Související články

Další články