Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Česku: Denní nárůsty nakažených se snížily o třetinu

Zdroj: Profimedia.cz
COVID-19
V pátek v Česku přibylo nových případů koronaviru téměř o třetinu méně než před týdnem, bylo jich 9230. Podíl případů nákazy na počtu provedených testů se ale zvýšil ke 30 procentům. Počet hospitalizovaných klesl po čtyřech dnech pod 7000. Nakažených je aktuálně téměř 150 000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V pátek tak pokračoval trend zpomalování šíření nemoci covid-19 v Česku. Denní počty nově nakažených jsou zatím v tomto týdnu o třetinu až skoro polovinu nižší než před týdnem, kdy ale stoupaly na rekordy až nad 17 000. Od březnového začátku epidemie v Česku laboratoře potvrdily 883 906 případů nákazy, 14 215 lidí s nemocí zemřelo.

Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k sobotě zůstal na 72 bodech ze sta. Třetí den po sobě je ve čtvrtém stupni.

Reprodukční číslo dál mírně kleslo pod 0,7, šíření epidemie by tak mělo zpomalovat. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Z rozhodnutí vlády zatím v zemi platí pátý stupeň opatření a zmírnění se podle ministra zdravotnictví Jana Blatného v příštím týdnu očekávat nedá.

Související články

Další články