Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Koronavirus už se rozšířil do celé Číny, obětí je přes 170. Česko má osmého podezřelého

Koronavirus už se rozšířil do celé Číny, obětí je přes 170. Česko má osmého podezřelého
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
koronavirus
První případ nákazy hlásí Tibet, zákeřný koronavirus se tak rozšířil do všech částí Číny. Obětí je už přes 170, okolo 7 800 lidí je virem nakaženo. Vyplývá to z nejnovější zprávy národní zdravotnické komise. Podezření na nákazu koronavirem je navíc u dalších 12 tisíc lidí.

Podezřelí pacienti byli i v českých nemocnicích, koronavirus se u nich ale nepotvrdil. Čína ve čtvrtek ráno hlásí přes 170 obětí, na 7 771 lidí je virem nakaženo.

Hygienici v pátek informovali o osmém podezřelém pacientovi v Česku. "Za uplynulých 24 hodin testem prošla jedna osoba, jejíž výsledek se nyní zpracovává. U sedmi dosud vyšetřených osob výsledky testů nákazu vyvrátily," sdělila Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Vše o koronaviru ČTĚTE ZDE

Koronavirus 2019-nCoV má příznaky shodné s chřipkou, může být doprovázen i zápalem plic. Lidské životy si vyžádal zatím pouze v Číně, za poslední dny se však rozšířil do dalších 15 států. V Evropě má nakažené třeba Francie nebo Německo.

Hongkongští vědci už vynalezli vakcínu, testování na zvířatech však zabere měsíce, další rok pak testování na lidech. Na očkování pracuje i Čína, Rusko a Spojené státy americké.

Ve čtvrtek zasedne krizový štáb Světové zdravotnické organizace (WHO). Bude rozhodovat o vyhlášení globálního stavu zdravotní nouze.

Vývoj čínského koronaviru

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy