Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus uvěznil Čechy na Tenerife: V hotelu lékaři potvrdili další nakažené

Zdroj: archiv H10 Costa Adeje Palace
+ Dalších 8 fotografií
covid-19
Hosté hotelu H10 Costa Adeje Palace na Tenerife jsou v karanténě, mezi nimi i 6 Čechů. Z komplexu, který nesmí nikdo opustit a vcházet do něj smí vesměs jen lékaři, se stalo dovolenkové vězení poté, co byl u jednoho z turistů potvrzen koronavirus Covid-19. U manželky prvního nakaženého se nemoc potvrdila též a další dva pacienti se k nim nyní přidali.

V komplexu H10 Costa Adeje Palace se aktuálně nachází celkem 6 Čechů. Někteří z nich se už měli vracet domů, jejich pobyt na Tenerife ale byl neplánovaně prodloužen poté, co byl u italského turisty ubytovaného v hotelu potvrzen koronavirus.

Covid-19 byl podle posledních informací potvrzen i u manželky nakaženého Itala. Lékaři poslali všechny hosty do pokojů a začali na nich provádět testy, které nemoc potvrdí či vyvrátí. Přes noc testy prokázaly, že v hotelu se nacházeli další dva nakažení turisté z Itálie. Stejně jako manželský pár i oni byli hospitalizováni v nemocnici.

Hlava Kanárských ostrovů Angel Victor Torres potvrdil, že komplex H10 Costa Adeje Palace a Kanárské ostrovy mohou opustit hosté, kteří přijeli v pondělí a s nakaženým manželským párem se nedostali do styku. Ostatní budou lékaři nadále pozorováni.

Češi na Tenerife

Ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel CZ Lenka Viková uvedla, že v hotelu je aktuálně 6 Čechů. „Je velmi pravděpodobné, že budou muset na Tenerife zůstat. Nemáme to ještě oficiálně potvrzené, ale vypadá to, že by Češi měli být ještě 14 dní v karanténě,“ sdělila webu eXtra.cz. Rovněž dodala, že panice hosté v karanténě nepropadají a vše probíhá hladce.

Související články

Další články