Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus trhá rekordy, za čtvrtek přibylo 3493 pozitivně testovaných. Nemocnice se začínají plnit

Koronavirus trhá rekordy, za čtvrtek přibylo 3493 pozitivně testovaných. Nemocnice se začínají plnit
Zdroj: Pixabay
Koronavirus
Další týden, další smutný rekord. Koronavirus neubírá na rychlosti a za čtvrtek přibylo 3493 nakažených, což je nejvyšší číslo od 17. září. Aktuálně se s covidem-19 léčí 39391 pacientů. Za uplynulý den pak s koronavirem zemřelo dalších dvanáct lidí, což dělá dohromady 678 úmrtí se zákeřnou nemocí. Poměrně rychle se pak začínají plnit nemocnice, hospitalizováno je už přes tisíc pacientů.

Koronavirus v Česku i nadále láme rekordy. Poté, co 17. září přibylo tehdy neuvěřitelných 3126 pozitivně testovaných, se počet infikovaných přes toto číslo dlouho nedostal. Nakonec na to ale došlo, za včerejší den přibylo 3493 nakažených, což je více než o 300 lidí víc, než byl předchozí rekord.

Nemocnice se začínají plnit

Pomalu začínají přibývat i úmrtí lidí s koronavirem. Za poslední týden podle ministerstva zdravotnictví zemřelo každý den alespoň deset nakažených. Nejinak tomu bylo i včera, kdy s covidem-19 zemřelo 12 lidí. Dohromady má Česko 678 úmrtí se zákeřnou nemocí.

Česká republika pak překonala další smutný milník. V nemocnicích totiž leží 1028 lidí s onemocněním covid-19. Ve vážném stavu je 198 hospitalizovaných. Některé nemocnice, jako například ta v pražském Motole, už včera oznámily, že musí omezit počet operací kvůli rostoucímu počtu pacientů s koronavirem.

Nouzový stav platí od pondělka

Nejrychleji se koronavirus šíří na Uherskohradišťsku, kde za poslední týden připadá na 100.0000 obyvatel přes 276 případů koronaviru. Hned v závěsu je Benešovsko nebo Náchodsko. Praha pak nadále zůstává jedním z největších epicenter.

Kvůli rychle se šířící nákaze vyhlásila vláda nouzový stav. Ten by měl platit od pondělka a umožní úřadům rychle reagovat na vývoj epidemie. Zavřou se tak na 14 dní střední školy, zakázány budou například pěvecké události, jako jsou koncerty nebo opera. Sport se pak bude muset obejít bez diváků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy