Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirus sílí a důchodci chtějí vyhrazené časy v obchodech: Ne, řekl Prymula

Koronavirus sílí a důchodci chtějí vyhrazené časy v obchodech: Ne, řekl Prymula
Zdroj: pixabay.com / archiv
koronavirus v česku
Denní nárůst potvrzených případů koronaviru v Česku přesáhl poprvé od začátku epidemie 10.000, v pátek laboratoře zjistily 11.105 nakažených. Do statistik od pátečního podvečera přibylo dalších 11 úmrtí, celkem s onemocněním covid-19 zemřelo 1283 lidí. V zemi je nyní 92.736 nakažených. Do televize Nova volají důchodci, protože se bojí chodit do obchodu nakupovat potraviny. Požadují znovuzavedení vyhrazených časů pro seniory. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) je ale nepotěšil.

Většina lidí má mírný průběh nemoci, ale počet hospitalizovaných roste. Podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví je v nemocnicích 3120 pacientů s covidem, ve vážném stavu je 551 z nich.

Na to konto začali do televize Nova volat vyděšení senioři, že by chtěli, aby byla znova zvedena speciální důchodcovská otevírací doba, aby mohli bezpečně nakupovat.

Vyhrazené hodiny pro seniory nebudou!

"Nebylo by vhodný znovu zavést pro důchodce třeba jen dvě hodiny nákupů, ale jen pro ně? Stačilo by to podle mě jen na jeden den v týdnu, například čtvrtek. Jednoduše ne každý den, jen nám dát možnost nakoupit si například na celý týden. Rozhodně by to bylo opatření, které by této skupině hodně pomohlo," uvedl pro TN.cz jeden z nich

"Zatím se k tomu nechystáme, to opatření bylo poměrně složité z hlediska vydefinování té vlastní doby, kdy nejprve to bylo v pozdějších hodinách, argumentovali senioři, že na ně nezbydou slevy, které tam jsou, tak pak se to přehazovalo na ráno. Pak tady zase byly argumenty osob, které se vracely z různých služeb, že si nekoupí rohlík po ránu," řekl na to portálu ministr zdravotnictví Roman Prymula.

"To opatření je poměrně komplikované a jeho přínos není až tak velký. Někteří senioři nakupovali i v hodinách po těchto a zatím jsme se nerozhodli, že bychom toto opatření znovu vraceli," dodal.

Související články

Další články