Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Koronavirus si v Česku vyžádal třetí oběť: Babičku nakazil někdo z rodiny

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
úmrtí
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru oznámil, že koronaviru podlehla žena, která byla hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici. Do nemocnice byla přijata s plicním onemocněním a podle ministra Vojtěcha se nakazila od své rodiny.

Koronavirus vzal v Česku život dalšímu člověku. Tentokrát je jím žena ve věku 71 let, která byla 22. března přijata do Všeobecné fakultní nemocnice s plicní chorobou. Smutnou zprávu na svém Twitteru zveřejnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Pravděpodobně právě koronavirus zapříčinil selhání dýchacího systému.

"Smutná zpráva z VFN. Zemřela pacientka roč. 1949, od 22.3. hospitalizována s plicní chorobou. Měla další zdravotní problémy," uvedl Vojtěch. "Koronavirus u ní zjistili ve VFN. Bohužel se nakazila v rodině. Je mi to moc líto. Prosím všechny, aby své prarodiče teď nenavštěvovali, nebo vždy s rouškou," dodal nakonec.

Třetí oběť koronaviru

Česko má tak zatím tři oběti koronaviru. První obětí se v Česku stal pětadevadesátiletý senior, "druhým pak muž z nemocnice v Havířově"https://www.extra.cz/druha-obet-koronaviru-v-cesku-pacientovi-s-covidem-19-selhaly-organy-mel-rakovinu, tomu onemocnění COVID-19 zhoršil nádor. Země v současné době eviduje 1394 nakažených pacientů.

Nákaza ve světě

Ke 24. březnu se v celém světě nakazilo přes 415 000 lidí a víc jak 18 500 zemřelo. Dobré zprávy jsou ty, že ze zákeřného koronaviru dostalo 108 300 pacientů. Itálie zažívá v současné době největší peklo, neboť mají nejvyšší počet úmrtí, to je 6820 a téměř 70 000 nakažených.

Špatně je na tom i Španělsko, kde je téměř 40 000 nakažených a 2 800 zemřelých. V Číně, kde celá epidemie vypukla úplně na začátku, se nákaza výrazně zpomalila a nakažených za 24. březen nemají ani stovku.

Související články

Další články