Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus si nevybírá: Nejmladší obětí v Evropě je dívka (†12) a chlapec (†14)

Zdroj: pixabay.com
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Zákeřný koronavirus sužuje celý svět a v Evropě je na tom nejhůře Itálie a Španělsko. Přesto, že se odborníci shodují na tom, že největší rizikovou skupinou jsou senioři a lidé s chronickým onemocněním, nákaza si nevybírá. Nejmladší obětí koronavirové nákazy se stala teprve dvanáctiletá Belgičanka. Pár dní před ní onemocnění podlehl i čtrnáctiletý portugalský futsalista.

Mezi nejmladší oběti koronaviru v Evropě patří dvanáctiletá Belgičanka a čtrnáctiletý Portugalec. O úmrtí mladé dívky informoval Daily Mail s tím, že zatím není známo, zda dívka trpěla nějakým dalším vážným onemocněním nebo se vyskytly zdravotní komplikace.

Podle odborníků jsou nejohroženější skupinou hlavně senioři a lidé trpící chronickými onemocněními. Přesto si zákeřný koronavirus nevybírá a na nemoc umírají i ti nejmladší. V minulých dnech na Covid-19 zemřel nadějný čtrnáctiletý futsalista.

Portugalec Vitor Godinho měl sice lupénku, ale jinak žádná další onemocnění a přesto koronaviru podlehl. „Tentokrát se ti nepodařilo obehrát protihráče tak jako vždycky. Jsme naprosto zničení a zarmoucení, nemáme dostatek slov zármutek vyjádřit. Odpočívej v pokoji, šampione,“ napsal v oficiálním prohlášení futsalový tým na Facebooku.

Nákaze koronavirem bohužel podlehla i šestnáctiletá Francouzka Julie A., která byla ve skvělé kondici a neměla žádné další zdravotní potíže. "Julie měla jen minulý týden slabý kašel," uvedla její sestra Manon s tím, že Julii byly diagnostikovány dýchací potíže.

"Její plíce selhaly. Lékaři dělali, co mohli, ale nebylo možné ji probudit," dodala zdrcená sestra Julie.

Související články

Další články