Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus se z Číny dostal do USA: V Seattlu hlásí první případ nákazy

nemoc
V Seattlu v USA byl oficiálně potvrzen první pacient nakažený koronavirem. Potvrzení přišlo ze strany Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které začalo minulý týden prověřovat cestující z Číny. Právě tam, ve městě Wu-chan, se koronavirus objevil poprvé.

Podle agentury Reuters byl v Seattlu koronavirus diagnostikován cestujícímu z Číny. O prvním pacientovi nakaženém koronavirem v USA informovala televizní stanice CNN. Zástupci CDC slíbili, že co možná nejdříve sdělí veřejnosti detaily.

Virus dostal název 2019-nCoV, pochází z malé tržnice s mořskými plody i jinými živočichy. Nákaza se šíří po Číně, jeho výskyt hlásí i Jižní Korea a Japonsko. Nahlášení prvního pacienta v USA neznačí nic dobrého, vědci totiž už varovali před vznikem globální pandemie.

Ještě před dvěma týdny byl počet nakažených osob 217, podle čínských úřadů jich je nyní již 300 a nejméně šest lidí koronaviru podlehlo. O tom, jakým způsobem předejít nakažení a co o viru tvrdí odborníci, si přečtěte zde.

Související články

Další články