Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus se v Česku prudce rozšiřuje: Přibylo rekordních 680 případů

Koronavirus se v Česku prudce rozšiřuje: Přibylo rekordních 680 případů
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Přírůstek nakažených nemocí covid-19 se ve čtvrtek v České republice vyšplhal na 680. To je vůbec nejvyšší počet od března, kdy epidemie začala. Valná většina nemocných má však mírný průběh nemoci, nebo příznaky nemá vůbec.

Jde o rekordní nárůst nových případů už potřetí za sebou. V úterý bylo potvrzeno celkem 504 nakažených osob. Číslo druhý den vyskočilo na 649 a ve čtvrtek přibylo dalších 31 pozitivně testovaných osob na koronavirus. Předpokládá se tak, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zpřísní opatření. Ten už od 1. září opětovně zavedl povinnost nosit roušky.

Aktuálně je v Česku 7 196 nemocných. Z toho 177 osob je hospitalizováno, ve vážném stavu jich je 40. Většina nakažených má však mírný průběh nemoci, někteří jsou dokonce bez jakýchkoliv příznaků. Důvod vysokého nárůstu případů je nejspíše především kvůli častějšímu testování. Během tohoto týdne otestovaly laboratoře přibližně 10 tisíc lidí denně.

Nejhůře je na tom Hodonínsko. Tam se během posledních sedmi dní nakazilo 64 osob na 100 000 obyvatel. Desítky případů jsou i v Třebíči, Svitavách a Praze, která má nejvíce pozitivně testovaných, a to 6 100. Moravskoslezský kraj eviduje celkem 5 600 případů a Středočeský kraj potvrdil 3 226. Dnes tak ministerstvo zdravotnictví představí aktualizovanou mapu okresů podle možné nákazy koronavirem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy