Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus se šíří dál: Itálie hlásí prvního nemocného, na výletní lodi je 61 nakažených

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
kornonavirus
Smrtící koronavirus dál útočí, v Číně stoupl počet nakažených na 31 175 a podle čínské národní zdravotnické komise (NHC) zemřelo na nemoc již 638 lidí. Prvního občana nakaženého koronavirem hlásí také Itálie a japonské úřady potvrdily celkem 61 nakažených na výletní lodi, která kotví v přístavu v Jokohamě.

Před časem se odborníci nechali slyšet, že mají vakcínu na zákeřný koronavirus, ale bude muset být nejméně rok testována. Nejdříve na zvířatech a poté na lidech. Objevily se také informace, že na smrtící vir zabírají léky proti HIV, přesto počet nakažených překročil hranici 31 tisíc a přes 600 lidí nemoci již podlehlo.

Koronavirus se objevil už i v Evropě a podle posledních informací hlásí Itálie prvního nakaženého občana. Mělo by se jednat o devětadvacetiletého muže. Minulý týden se v Itálii potvrdil koronavirus u dvou turistů z Číny.

Následně japonské úřady potvrdily výskyt koronaviru u 61 pasažérů na výletní lodi, která kotví v přístavu v Jokohamě. Informovala o tom agentura Reuters. Necelým čtyřem tisícům lidí úřady zakázaly vylodění a budou muset zůstat dva týdny v karanténě.

Související články

Další články