Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirus se dostal na Úřad vlády: Jak se změní Babišův plán s Polskem

Koronavirus se dostal na Úřad vlády: Jak se změní Babišův plán s Polskem
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
nákaza na vládě
Koronavirus se dostal i do resortu Andreje Babiše (65). Jeden ze zaměstnanců Úřadu vlády je nakažený a podle mluvčího Vladimíra Vořechovského, který tuto informaci sdělil Radiožurnálu, neměl žádné příznaky. Nákazu u něj odhalilo až preventivní testování. Do styku se členy vlády údajně nepřišel a u nejbližších kolegů se nákaza neprojevila. Zůstávají ale v karanténě.

Byl to typický bezpříznakový případ, u kterého se nákaza odhalila až při preventivním testu, který provádí pravidelně. "V rámci této preventivní aktivity byl zachycen u jednoho administrativního pracovníka, který neměl žádné klinické obtíže, pozitivní výsledek," uvedl Vořechovský pro Radiožurnál.

Zhruba deset zaměstnanců resortu Andreje Babiše je v karanténě. "Nešli do zaměstnání, jsou v domácí karanténě po dobu 14 dní jako kdokoli jiný, kdo je v kontaktu s onemocněním. Byla tam provedena dezinfekce a úklid," uvedla ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

Na úřadě dodržují přísná hygienická opatření

Premiér Andrej Babiš má v pátek naplánovanou cestu do Polska, má se zúčastnit summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny. I když jeho úřad má jednoho nakaženého, plány se nemění. Úřad vlády se zachová tak, jak nakáže pražská hygienická stanice. "Na místě byla zajištěna běžná protiepidemická opatření," uvedl Vořechovský.

Úřad nejenže pravidelně testuje své zaměstnance, také jim hned při příchodu měří teplotu, musí si vydezinfikovat ruce a úřad své návštěvníky navíc žádá, aby používali aplikaci eRouška. Samozřejmě dobrovolně. Většina zaměstnanců pracovala až do začátku července z domu.

Související články

Další články