Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirus rozdělil rodinu na Šumavě: Mirek zůstane na dcerky sám, žena musí do první linie v Anglii

Tyršovi se brali v roce 2012.
Zdroj: Archiv TV Nova
+ Dalších 10 fotografií
Odloučení
Boj proti koronaviru už rozdělil mnoho rodin. Dlouhé odloučení čeká i rodinu Nancy a Miroslava Tyršových z vesničky na Šumavě. Jelikož je Nancy lékařka, byla povolána do první linie do nemocnice ve Velké Británii. Manžel se tedy bude muset postarat o jejich dvě dcery...

Pan Miroslav se svojí manželkou, která pochází z Keni, vychovává na Šumavě dvě dcerky - dvouletou Máju a o něco starší Sofinku. Ty bude mít odteď na starosti sám, jelikož jeho žena se musí vrátit do Anglie, kde dříve pracovala jako lékařka.

Do Británie autem

Nancy navíc čeká do Velké Británie dlouhá cesta autem, jelikož všechny lety byly zrušeny. "Bude to její první takhle dlouhá cesta, vůbec jí to nezávidím," řekl Miroslav v reportáži televize Nova. Britské ostrovy nemají šíření koronaviru stále ještě pod kontrolou. Epidemie nemoci covid-19 podle tamních vládních činitelů aktuálně začíná vrcholit.

Opatření jsou na místě

Podle ministra zdravotnictví Matta Hancocka se křivka znázorňující vývoj počtu nakažených a mrtvých "zplošťuje", což ovšem neznamená, že by bylo v tuto chvíli na místě zmírňovat preventivní opatření. V Británii podlehlo nemoci covid-19 už téměř 13 tisíc osob a počet potvrzených případů nákazy se blíží k hranici 100 tisíc. Tuto hranici zatím překonalo jen pět zemí světa.

Odloučení od rodiny

V nemocničních zařízeních se tedy hodí každá ruka. Nancy, která se věnuje patologii, vystudovala medicínu v České republice a v Británii, kde také pracovala, je po ní nyní sháňka. Pan Miroslav, který se před lety zkoušel seznámit v reality show Farma, zůstane na obě dcery nějakou dobu sám. Nancy má největší obavu, jak její muž zvládne péči o mladší Máju, která má na hlavě typické afro. "Ona se nerada češe, to mu dá možná hodně zabrat," svěřila se lékařka.

Případů, kdy kvůli situaci ohledně koronaviru musí ženy opustit své rodiny, je na světě spousta. Například New York láká zdravotní sestry z celých Spojených států na tučné honoráře, bezplatné ubytování a dokonce bezplatnou dopravu.

Související články

Další články